قسمت دوم فیلم جنجالی وال استریت با نام Wall Street: Money Never Sleeps (وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد) با فاصله ی 23 سال از قسمت اول و همزمان با در هم شکستن تقریبی موج تازه‌ای از بحران اقتصادی در مقیاس جهانی در سال 2010 توسط همان کارگردان صریح و همواره معترض یعنی الیور استون و در ادامه ی روایت نسخه ی قبل ساخته شد.

اکران این فیلم در آن بازه ی زمانی، نگرانی‌ها پیرامون فساد اقتصادی را تشدید کرد و بحث در مورد احتمال تکرار بحران در دنیای سرمایه گذاری را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت .

فیلم سینمایی وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد به نسبت قسمت اول یعنی وال استریت، از فیلمنامه‌ای گزنده‌تر و ساختی به مراتب قوی‌تر برخوردار است. از طرف دیگر شاهد پررنگ‌تر شدن کاراکتر جذاب قصه یعنی گوردن گکو با بازی خیره‌کننده ی مایکل داگلاس هستیم. گکو مردی است طمع‌کار، باهوش اقتصادی بالا، خانواده‌دوست و در عین حال بی‌رحم که حاضر است به هر قیمتی که شده به قدرت و پول زیاد برسد.

هرچند این فیلم در جشنواره ی سینمایی کن با استقبال چندانی مواجه نشد، اما فروش چشمگیر آن در اکران‌های مردمی، برای الیور استون رخداد دلچسب و مثبتی بود.

درباره ی فیلم Wall Street: Money Never Sleeps

گوردون گکو (مایکل داگلاس) کارشناس رسمی بورس امریکا و نویسنده ی کتاب “طمع خوب است”، که با سندسازی و دسیسه ی دشمنانش، به اتهام فساد مالی 20 سالی به زندان فدرال افتاده بود، اکنون آزاد شده و عمیقا در صدد تلافی و انتقام‌جویی است .

گکو برای تسویه حساب با عاملان به زندان افتادنش، به همراه جیک مور (با بازی درخشان شیا لبوف) جوانی جاه طلب اما خوش طینت و البته تحصیلکرده و فعال در عرصه ی بورس، که عاشق دختر گکو، وینی (با بازی کری مولیگان) است، برنامه ریزی می‌کند تا به طریقی دوباره به بازار بورس و سرمایه گذاری نفوذ کند…

اگر در رشته‌های MBA یا اقتصاد تحصیل می‌کنید، در سازمان بورس سرمایه گذاری کرده‌اید و یا به فیلم‌های مدیریتی و مرتبط با دنیای اقتصاد و بازارهای مالی علاقه‌مند هستید، تماشای این دو فیلم از استون را به شما توصیه می‌کنیم.

اطلاعات فیلم
کشور سازندهآمریکا
مدت زمان133 دقیقه
امتیاز imdb6.2
سال ساخت2010
کارگردانOliver Stone