قسمت دوم فیلم جنجالی وال استریت با نام Wall Street: Money Never Sleeps (وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد) با فاصله‌ی 23 سال از قسمت اول و همزمان با در هم شکستن تقریبی موج تازه‌ای از بحران اقتصادی در مقیاس جهانی در سال 2010 توسط همان کارگردان صریح و همواره معترض یعنی الیور استون و در ادامه‌ی روایت نسخه‌ی قبل ساخته شد.

اکران این فیلم در آن بازه‌ی زمانی، نگرانی‌ها پیرامون فساد اقتصادی را تشدید کرد و بحث در مورد احتمال تکرار بحران در دنیای سرمایه گذاری را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت .

فیلم سینمایی Wall Street: Money Never Sleeps به نسبت قسمت اول یعنی وال استریت، از فیلمنامه‌ای گزنده‌تر و ساختی به مراتب قوی‌تر برخوردار است. از طرف دیگر شاهد پررنگ‌تر شدن کاراکتر جذاب قصه یعنی گوردن گکو با بازی خیره‌کننده‌ی مایکل داگلاس هستیم. گکو مردی است طمع‌کار، باهوش اقتصادی بالا، خانواده‌دوست و در عین حال بی‌رحم که حاضر است به هر قیمتی که شده به قدرت و پول زیاد برسد.

هرچند این فیلم در جشنواره‌ی سینمایی کن با استقبال چندانی مواجه نشد، اما فروش چشمگیر آن در اکران‌های مردمی، برای الیور استون رخداد دلچسب و مثبتی بود.

درباره‌ی فیلم Wall Street: Money Never Sleeps 2010

گوردون گکو (مایکل داگلاس) کارشناس رسمی بورس امریکا و نویسنده‌ی کتاب “طمع خوب است”، که با سندسازی و دسیسه‌ی دشمنانش، به اتهام فساد مالی 20 سالی به زندان فدرال افتاده بود، اکنون آزاد شده و عمیقا در صدد تلافی و انتقام‌جویی است .

گکو برای تسویه حساب با عاملان به زندان افتادنش، به همراه جیک مور (با بازی درخشان شیا لبوف) جوانی جاه طلب اما خوش طینت و البته تحصیلکرده و فعال در عرصه‌ی بورس، که عاشق دختر گکو، وینی (با بازی کری مولیگان) است، برنامه ریزی می‌کند تا به طریقی دوباره به بازار بورس و سرمایه گذاری نفوذ کند…

اگر در رشته‌های MBA یا اقتصاد تحصیل می‌کنید، در سازمان بورس سرمایه گذاری کرده‌اید و یا به فیلم‌های مدیریتی و مرتبط با دنیای اقتصاد و بازارهای مالی علاقه‌مند هستید، تماشای این دو فیلم از استون را به شما توصیه می‌کنیم.

اطلاعات فیلم
کشور سازندهآمریکا
مدت زمان133 دقیقه
امتیاز imdb6.2
سال ساخت2010
کارگردانOliver Stone