The Pursuit of Happyness با عنوان فارسی در جستجوی خوشبختی، یک فیلم آمریکایی در ژانر درام بیوگرافی، محصول سال 2006 و به کارگردانی گابریل موچینو است با بازی ویل اسمیت در نقش کریس گاردنر، فروشنده بی‌خانمان است. در این فیلم پسر اسمیت، جادن اسمیت نیز اولین فیلمش را در نقش پسر گاردنر، کریستوفر جونیور بازی می‌کند. فیلمنامه فیلم The Pursuit of Happyness را استیون کنراد بر اساس کتاب پرفروشی به همین نام نوشته گاردنر و کوینسی تروپ، نوشته است. داستان فیلم در مورد تقریبا یک سال مبارزه و جدال گاردنر با بی‌خانمانی است. اگر املای عجیب عنوان فیلم برای شما هم جلب توجه کرده است، جالب است بدانید، این املای غیرمعمول از دیوارنوشته‌های روی دیوار بیرون از مهد کودکی که گاردنر پسرش را در آنجا ملاقات می‌کرد، برداشته شده است.

اسمیت بخاطر بازی خود در این فیلم مورد تحسین قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه اسکار و گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

درباره فیلم The Pursuit of Happyness

فیلم The Pursuit of Happyness براساس یک داستان واقعی و درباره مردی به نام کریستوفر گاردنر است. گاردنر سرمایه گذاری زیادی را روی دستگاهی به نام اسکنر تراکم استخوان انجام داده است و احساس می‌کند می‌تواند از پس فروش این دستگاه‌ها بربیاید. اما برخلاف انتظار گاردنر، فروش این دستگاه‌ها با وجود اینکه نسبت به دستگاه‌های پرتوی ایکس بهتر و بسیار ارزان‌تر هستند، به خوبی پیش نمی‌رود.

زمانی‌ که گاردنر برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند‌، همسرش او را ترک می‌کند و او آپارتمان خود را نیز از دست می‌دهد و بنابراین مجبور می‌شود به همراه پسرش در خیابان زندگی کند. گاردنر در حالی که تلاش می‌کند تا دستگاه‌های اسکنر را به فروش برساند، همزمان به صورت بدون حقوق به عنوان کارآموز کارگزار بورس و به امید شانس اندکی که برای گرفتن یک موقعیت شغلی با حقوق وجود داشت، مشغول به کار می‌شود. قبل از اینکه گاردنر بتواند حقوقی دریافت کند ، باید در یک رقابت شش ماهه آموزشی پیروز شود و در عین حال تلاش کند برای زنده ماندن دستگاه‌های اسکنر را بفروشد…

برای آشنایی با فیلم‌های بیشتر در این حوزه بازدید از صفحه‌ی دایرکتوری فیلم سبزآبی پیشنهاد می‌شود.

اطلاعات فیلم
کشور سازندهآمریکا
مدت زمان117 دقیقه
امتیاز imdb8
سال ساخت2006
کارگردانGabriele Muccino