• معرفی شاهرخ ظهیری

  شاهرخ ظهیری موسس و مدیرعامل ایرانی گروه تولیدی غذایی مهرام در سال 1309 شمسی در شهر ملایر ایران در خانواده ای متوسط به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود. او همچنین سمت مشاوری را در اتاق بازرگانی تهران داشت. ظهیری در تاریخ 22 فروردین سال 1398 در سن 89 سالگی از دنیا رفت.
 • تحصیلات

  شاهرخ دبیرستان را در شهر قم تمام کرد. با فوت پدرش تحصیلات را رها کرد اما بعدها رشته ی حقوق قضایی را در دانشگاه ادامه داد.
 • میزان تجربه کاری

  زمانی که 18 سال داشت پدرش را بر اثر بیماری سل از دست داد. او فرزند اول خانواده بود به همین دلیل مسئولیت اداره و تامین خانواده را بر عهده گرفت. با همین مدرک دیپلم به استخدام اداره فرهنگ استان قم شد و به عنوان معلم مشغول به کار شد. با ادامه دادن تحصیلات دانشگاهی از سمت معلمی به دبیری ارتقا یافت. سبک زندگی حرفه ایش در آن زمان برایش ارضا کننده نبود، او رویاهای بزرگی را در سر می‌پروراند به همین دلیل در کنار شغل تدریسش تحصیلدار یک کارخانه پارچه بافی شد.
  او کم کم با ورود به بخش بازاریابی و مشاهده پتانسیلش در امر فروش محصولات کارخانه سمت های دیگری در آنجا گرفت مدیر فروش کارخانه شد و وارد دنیای تجارت شد. او کم کم بین شرکت های دیگر شناخته شد و مدیر شرکت مه کشت( از شرکت‌های زنجیره ای گروه صنعتی و تجاری ماه که کار اصلیش واردات تراکتور وکمباین بود) شد. ظهیری در آن سال ها به فکر تاسیس یک شرکت صنایع غذایی بود که سرانجام در سال 1349 شرکت مهرام را با یک میلیون تومان سرمایه به همراه یک شریک تاسیس کرد. در آن سال ها استفاده از سس ها در فرهنگ غذایی خانواده های ایرانی مرسوم نبود و رمز موفقیت و بزرگ ترین نوآوری مهرام تولید سس بود. او در بازاری که کسی نمی دانست سس مایونز چیست باید محصولش را به فروش می رساند. ایده های خلاقانه ی او در امر فروش و بازاریابی به یاری او شتافت و با پشتکار و مقاومت فراوان این محصول را در سبد غذایی خانوار ایرانی قرار داد. او همچنین با اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران همکاری داشت.
  با بالا رفت سن و همچنین ابتلا به بیماری قلبی او اداره مهرام را واگذار کرد و همکاری اش با اتاق بازرگانی را ادامه داد. شاهرخ عضو هیئت رئیسه ی اتاق بازرگانی و همچنین خزانه دار اتاق تهران بود.
 • جوایز و افتخارات

  شاهرخ نقش موثری در پیشرفت حوزه ی صنعت و تجارت ایران داشت. به او القاب مختلفی از جمله سلطان سس، پدر صنایع غذایی ایران و... داده اند. در سال 1392 برند مهرام به عنوان یکی از 100 برند برتر معرفی شد.
 • آثار ماندگار

  او خدمت های زیادی به صنعت و تجارت ایران کرد و نقش پر رنگی در توسعه ی این حوزه داشت. بزرگترین دستاورد ظهیری که همچنان نیز فعالیت دارد، گروه غذایی مهرام است که حدود 500 پرسنل و سه کارخانه در سه شهر البرز، شیراز و جیرفت دارد.