معرفی پادکست سکه:

پادکست سکه به همت آقای مهدی ناجی و جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه تهران منتشر می‌شود و موضوع کلی آن طرح مسائل اقتصادی و بازارهای سرمایه کشور عزیزمان ایران می‌باشد. سکه به دنبال گفتگو، مصاحبه پیرامون مسائل اقتصادی و آموزش علم اقتصاد با زبانی ساده و قابل فهم است. در هر قسمت یک موضوع جذاب  و یا دغدغه اقتصادی روز مطرح می‌شود و با دعوت از یک کارشناس خبره پیرامون آن پبرامون آن موضوع صحبت می‌شود.

در فصل اول این پادکست به سیاست گذاری‌های اقتصادی ایران، دلار نیمایی، مالیات، تورم و آثارش، معضلات خصوصی سازی، تکنوکراسی، اثرات ویروس کرونا بر جنبه‌های مختلف اقتصاد و کسب و کار پرداخته می‌شود.

موضوعاتی نظیر بازارهای جهانی نفت، کاهش قیمت نفت، بحث‌های چالشی بازار بورس، سهام عدالت، فرصت‌ها و چالش‌های بازار سرمایه ایران، رکود اقتصاد ایران، چارچوب کاهش پایدار تورم و… در فصل 2 پادکست سکه ارائه و مورد بحث قرار می‌گیرد.

فصل سوم این پادکست به دغدغه‌های روز جامعه ایرانی از جمله اصلاحات ساختاری بودجه، بودجه 1400، اقتصاد رسانه، ریشه‌های فقر در ایران، مسئله انحصار، پول خصوصی، نابرابری، نقطه شروع اصلاحات، مطالبه گری، رئیس جمهور‌های آینده‌ی ایرانی، مواجه صحیح اقتصادی ایران با جهان  و شناخت جامعه و فرهنگ ایرانی به عنوان جامعه کوتاه مدت پرداخته است.

سکه هیچگونه جهت گیری اقتصادی و سیاسی ندارد و تنها هدفش گسترش آزاد گفتگوی اقتصادی در کشور است. نظرات کارشناسان مصاحبه شونده نیز صرفا شخص بوده و براساس دانش و تخصصشان در آن حوزه است. از این رو مخاطبان با اشتراک گذاری و ارسال نظرات و انتقادات می‌توانند به بهبود هرچه بیشتر و بهتر محتوای آن کمک کنند.

دسترسی:

پادکست سکه در هر اپلیکیشن پادکستی از جمله کست باکس و ناملیک در دسترس است. حضور فعال این پادکست در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توئیتر و تلگرام موجب می‌شود که علاقمندان به محتوای سکه بتوانند اخبار روز مربوط به آن را دنبال کنند. اگر به دنبال پادکست‌های مشابه در این حوزه هستید نگاهی به آرشیو دایرکتوری پادکست سبزآبی بیاندازید.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2019
مدت زمان هر اپیزود50 دقیقه
نوع پادکستپادکست مصاحبه ای
تعداد اپیزودبین 10 تا 50 اپیزود
لینک پادکستپادکست سکه