معرفی:

پادکست سکه به همت آقای مهدی ناجی و جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه تهران منتشر می شود و موضوع کلی آن طرح مسائل اقتصادی و بازارهای سرمایه کشور عزیزمان ایران می‌باشد. سکه به دنبال گفتگو، مصاحبه پیرامون مسائل اقتصادی و آموزش علم اقتصاد با زبانی ساده و قابل فهم است. در هر اپیسود یک موضوع جذاب اقتصادی روز مطرح می شود و پیرامون آن با یک کارشناس خبره صحبت می شود.

در فصل اول این پادکست به سیاست گذاری های اقتصادی ایران، دلار نیمایی، مالیات، تورم و آثارش، معضلات خصوصی سازی، تکنوکراسی، اثرات ویروس کرونا بر جنبه های مختلف اقتصاد و کسب و کار پرداخته می شود.

موضوعاتی نظیر بازارهای جهانی نفت، کاهش قیمت نفت، بحث های چالشی بازار بورس، سهام عدالت، فرصت ها و چالش های بازار سرمایه ایران، رکود اقتصاد ایران، چارچوب کاهش پایدار تورم و… در فصل 2 پادکست سکه ارائه و مورد بحث قرار می گیرد.

پادکست سکه هیچگونه جهت گیری اقتصادی و سیاسی ندارد و تنها هدفش گسترش گفتگوی اقتصادی در کشور است. نظرات کارشناسان مصاحبه شونده نیز صرفا شخص بوده و براساس دانش و تخصصشان در آن حوزه است. از این رو مخاطبان با اشتراک گذاری و ارسال نظرات و انتقادات می توانند به بهبود هرچه بیشتر و بهتر محتوای آن کمک کنند.

دسترسی:

پادکست سکه در هر اپلیکیشن پادکستی از جمله کست باکس و ناملیک در دسترس است. حضور فعال این پادکست در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، توئیتر و تلگرام موجب می‌شود که علاقمندان به محتوای سکه بتوانند اخبار روز مربوط به آن را دنبال کنند. اگر به دنبال پادکست‌های مشابه در این حوزه هستید نگاهی به آرشیو دایرکتوری پادکست سبزآبی بیاندازید.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2019
مدت زمان هر اپیزود50 دقیقه
نوع پادکستپادکست مصاحبه ای
تعداد اپیزودبین 10 تا 50 اپیزود
لینک پادکستپادکست سکه