معرفی

چرا افراد موفق در آخرین لحظه کارها را انجام می‌دهند؟ چرا فقر پابرجاست؟ چرا سازمان‌ها دچار آتش سوزی می‌شوند؟ چرا تنهایی دوست داشتن را دشوار می‌کند؟ تمامی این سوالات به ظاهر بسیار بی ربط هستند اما کتاب  فقر احمق می کند نوشته‌ی الدار شفیر و سندهیل مولاینیتن، نشان می‌دهد که تمامی آن‌ها نمونه‌ای از ذهنیت هستند که از مسئله‌ی کمبود ناشی می‌شوند.

با استفاده از تحقیقات برجسته از علوم رفتاری و اقتصاد، مسئله‌ی کمبود روانشناسی مشابهی را برای همه افراد ایجاد می‌کند که همواره به کمتر از آنچه نیاز دارند درگیر باشند. به همین دلیل که افراد با مشغله‌ی زیاد در مدیریت زمانشان مشکل دارند  فقرا نیز با مسئله‌ی مدیریت پول کارت بانکیشان درگیر هستند. مسئله‌ی کمبود نشان می‌دهد که چرا متخصصان رژیم غذایی مقاومت در برابر وسوسه را دشوار می‌دانند، چرا دانش‌آموزان و مدیران مشغول مدیریت وقت خود هستند و چرا کشاورزان نیشکر بعد از فرآیند برداشت محصولات باهوش تر از قبل آن  هستند. زمانیکه به مسئله‌ی  کمبود و راهکارهای تحمیل شده  فکر می‌کنیم ، مشکلات زندگی مدرن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

نویسندگان کتاب فقر احمق می کند در مورد چگونگی تأثیر كمبودها بر زندگی روزمره ما و ارتباط آن با این تحقیقات را تشریح می‌كنند. کتاب آن‌ها رویکردی جدید برای درک چرایی فقیر ماندن و مشغول ماندن همواره در مشاغل ارائه می‌دهد ، و نه تنها نشان می‌دهد که کمبود ما را گمراه می‌کند بلکه چگونه افراد و سازمان‌ها می‌توانند برای رضایت و موفقیت بیشتر در زندگی و کسب و کار کمبودها را مدیریت کنند.

فهرست کتاب فقر احمق می کند

مقدمه

بخش اول: ذهنیت کمیابی

فصل اول: تمرکز و تونل زنی

فصل دوم: تنگنای پهنای باند

بخش دوم: کمیابی کمیابی به بار می آورد

فصل سوم: چیدمان و جای خالی

فصل چهارم: تخصص

فصل پنجم: قرض گرفتن و نزدیک بینی

فصل ششم: دام کمیابی

فصل هفتم: فقر

بخش سوم: طراحی برای کمیابی

فصل هشتم: بهبود زندگی فقرا

فصل نهم: مدیریت کمیابی در سازمان‌ها

فصل دهم: کمیابی در زنگی روزمره

نتیجه‌گیری

دسترسی

نسخه‌ی چاپی کتاب فقر احمق می کند در سایت شهر کتاب، ترجمان و ایران کتاب موجود است. نسخه الکترونیکی و صوتی  آن نیز در فیدیبو، طاقچه در دسترس قرار دارد. برای آشنایی با کتاب‌های مرتبط در این حوزه بازدید از صفحه‌ی دایرکتوری کتاب سبزآبی پیشنهاد می‌شود.

 

اطلاعات کتاب
نویسندهالدار شفیر، سندهیل مولاینیتن
تعداد چاپسی‌و‌یکم
تاریخ انتشار2013
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات384
ناشرترجمان علوم انسانی