معرفی

در کتاب پس انداز و خانواده ایرانی نقش خانواده در آموزش موضوع پس ‌انداز به فرزندان مورد توجه قرار گرفته است.  ابتدا این مفاهیم و فایده‌های در نظر گرفتن آن‌ها برای والدین توضیح داده شده است. سپس به توضیح روش‌های مختلفی برای آموزش این مفاهیم به فرزندانمان و نحوه ارتباط گرفتن با آن‌ها، پرداخته شده است.

برای مدیریت اوضاع اقتصادی در خانواده، فقط کسب درآمد کافی نیست بلکه چگونگی مصرف شدن درآمد، سرمایه‌ گذاری و مدیریت تقسیم درآمد و پس ‌انداز  برای بهتر شدن موقعیت مالی خانواده بسیار حائز اهمیت است. بنابراین برای حرکت در این مسیر به آگاهی و کمک همه افراد خانواده نیازمند است. تمامی افراد خانواده و همچنین کودکان بایستی دانش کافی در مورد اصول اولیه مدیریت اقتصادی درآمد خانواده داشته باشند. انتقال این مفاهیم به نحوی که متناسب با کودکان ما باشد نیاز به استفاده از اصول خاص خود دارد. فرزندان ما بایستی درک کنند پس ‌انداز فقط برای روز مبادا نیست بلکه از این راه می‌توانند پولدار نیز بشوند. ایجاد این باور در والدین و فرزندان یکی از اهداف اصلی این کتاب است. پس انداز یکی از راه‌های سهیم کردن نسل آینده در دارایی‌هایی است که امروز در اختیار ما قرار دارند. مزیت این کتاب نسبت به سایر کتاب‌های نوشته شده در مورد مدیریت اقتصادی خانواده این است که تمامی موارد گفته شده با توجه به شرایط خانوده‌های ایرانی بیان شده اند.

فهرست کتاب پس انداز و خانواده ایرانی

پیشگفتار
تعریف پس ‌انداز
انواع پس ‌انداز
مدیریت اقتصادی خانواده
خانم‌ها مدیران مالی توانمندی برای خانواده هستند
حضرت خدیجه، ثروتمندترین بانوی صدر اسلام
چرا زن‌ها باید سرمایه ‌گذار شوند
نقش والدین درآموزش پس‌ انداز به فرزندان
10 مورد از بدترین چیزهایی که شما نمی‌توانید بگویید
مفاهیم را ساده و مختصر بیان کنید
زمان آموزشی
لحظات مناسب جهت آموزش کودکان
سواد مالی کودکان
در چه سنی در مورد چه چیزهایی با آن‌ها حرف بزنیم؟
5 مرحله تأثیرگذار بر باور کودکان در مورد پول
پول توجیبی‌
قوانین بنیادی پول توجیبی
اصولی که در مورد آموزش پول به کودکان باید مد نظر داشت؛
قلک‌های آموزشی

دسترسی

نسخه ی الکترونیک این کتاب به صورت الکترونیکی در سایت کتابراه موجود است. برای آشنایی با کتاب‌های بیشتر در حوزه‌ی مدیریت اقتصادی سرمابه‌هایتان بازدید از صفحه‌ی دایرکتوری کتاب سبزآبی را از دست ندهید.

اطلاعات کتاب
نویسندهمحیا همت پور و مهدی چغازردی
تعداد چاپ1
تاریخ انتشار2018
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات89
ناشرارشدان