معرفی پادکست رادیو تِک

رادیو تِک همانطور که از نامش پیداست رادیویی مرتبط با دنیای تکنولوژیست ولی از نظر اجرا و موضوعات قرار است به موضوعات متفاوت نیز بپردازد. این مجموعه پادکست در سال ۲۰۱۸ تولید و تنها سه قسمت از آن منتشر شده است. موضوعات این پادکست در قسمت اول معرفی مجموعه و پادکست، در قسمت دوم ارزهای رمز پایه و بیت کوین و در قسمت سوم حریم خصوصی است.

اگر با دنیای سرمایه گذاری آشنا باشید حتما نام بیت کوین و رمز ارزها نیز به گوش شما خوره است. بیت کوین بر اساس تعریف ویکی پدیا نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است و کارایی مشابه پول دارد اما تاکنون هیچ کشوری آن را به عنوان پول رسمی و قانونی نپذیرفته است. قسمت دوم رادیو تک نیز به رمزارزها و به ویژه بیت کوین و معرفی آن به طور کامل پرداخته است.بیت کوین امکان چاپ یا خلق خارج از برنامه‌ریزی را نداشته و تعداد آن محدود است. به طور کلی فقط بیست و یک میلیون بیت کوین تولید خواهد شد.

در گذشته‌ی نزدیک، به بیت کوین آینده‌ی پول‌های دیجیتال گفته می‌شد اما اکنون که به آن آینده نزدیکتر شده‌ایم می‌توانیم آن را آینده‌ی پول بنامیم. در واقع با ظهور بیت کوین ضعف و عدم وجود فناوری‌های دیجیتال برای تبادل پول، بیشتر بولد شد و اکنون دنیا به سمتی می‌رود که می‌توان بیان کرد پول آینده، یک رمز ارز و یا بیت کوین خواهد بود. درباره‌ی هویت سازنده‌ی بیت کوین همچنان تردیدهایی وجود دارد اما منابعی وجود دارد که این رمز ارز توسط برنامه نویس/نویسانی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی شده است.

اگر علاقه‌مند به بیشتر دانستن در زمینه‌ی رمز ارزها و یا سایر موضوعات مرتبط هستید پیشنهاد می‌کنیم پادکست رادیو تِک را که لینک آن در جدول زیر در اختیارتان قرار داده شده، دنبال کنید. البته این پادکست تعداد قسمت‌های کمی منتشر کرده و امیدواریم با انتشار قسمت‌های بعدی و موضوعات دیگر بتواند مخاطبین خود را گسترش دهد.

همچنین برای مشاهده پادکست‌های مشابه  می‌توانید به صفحه آرشیو پادکست‌های حوزه سرمایه گذاری مراجعه کنید.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2018
مدت زمان هر اپیزود20 دقیقه
نوع پادکستپادکست تک‌نفره
تعداد اپیزودکمتر از 10 اپیزود
لینک پادکستپادکست رادیو تِک