پرسه زنی در بازار نام یک پادکست جدید و جالب در زمینه‌ی مفاهیم بازار سرمایه و رویدادهای روز آن است. این پادکست که به تازگی انتشار آن آغاز شده است تاکنون تنها چهار قسمت از آن منتشر شده است. تولید کننده‌ی پادکست معتقد است که این پادکست، پادکست آموزشی نیست و تنها سعی شده از طریق شناخت و تعریف این رویدادها به درک بهتری از رویدادها و مفاهیم بازار رسید. در واقع از رویدادهای روز به عنوان بهانه و مدخلی برای شناخت بهتر مفاهیم و کاربرد آنها بهره می‌برد. او بیان می‌کند که یک مشاور مالی و یا متخصص تحصیل‌کرده در زمینه‌ی اقتصادی نیست اما این موضوع همواره در راس علاقه‌مندی‌هایش بوده و سالهاست پیرامون آن با علاقه مطالعه کرده است. به نظر تولیدکننده، مفاهیم مالی خیلی پیچیده و خارج از فهم نیستند و می‌توان به سادگی آنها را توضیح داد و درک کرد. یکی از اهداف او برای تولید این پادکست هم همین است که علاوه بر شریک کردن دیگران در لذت بردن از مفاهیم اقتصادی، تا حدی خودش را هم در درک و دریافت مفاهیم اقتصادی و بیان آن به زبان ساده محک بزند.

ساختار ارائه‌ی این پادکست به صورت هفتگی است و تلاش شده تا به مهمترین مفاهیمی که نویسنده در هفته‌های گذشته آموخته بپردازد و در پیرامون آن به رویدادهای روز هم می پردازد. در قسمت اول این پادکست به مفهوم سرمایه گذاری، تعریف و انواع آن و همچنین تعریف بازار از نظر بن گراهام پرداخته شده است. در قسمت دوم درباره ی سهام شرکتهایی که سود خود را به صورت نقدی به سهامدارانشان می‌پردازند و به تعدادی از شرکت‌ها که در این زمینه سابقه‌ی طولانی دارند می‌پردازد. پس از آن به بازار نفت و سرمایه‌گذاری در آن و همچنین بررسی برخی مقالات اشاره می‌شود.

در اپیزود سوم به بحران اقتصادی حال حاضر و تکنیکی که وارن بافت برای نجات بانک سرمایه گذاری آمریکا و بانک آمریکا استفاده کرد و امروز هم آمریکا قصد دارد تا با استفاده از آن بحران اقتصادی حال حاضر را پشت سر بگذارد، پرداخته شده است. سپس به شاخص‌های بازار، شکل گیری آنها و موارد استفاده‌ی آنها اشاره شده است و در نهایت خبرهای پیرامون بازار سهام عنوان شده است.

پادکست پرسه زنی در بازار یکی از پادکست‌های جذاب در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری است که با محتوای مفید و کاربردی خود می‌تواند مخاطبین را به خود جذب کند. امیدواریم این پادکست روند خود را ادامه داده و مخاطبان را از مطالب ارزشمند خود بهره‌مند سازد.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2020
دوره انتشار7 روز
مدت زمان هر اپیزود58 دقیقه
نوع پادکستپادکست تک‌نفره
تعداد اپیزودکمتر از 10 اپیزود
لینک پادکستپادکست پرسه زنی در بازار