کتاب بدهکار باش در ده گام به شما توضیح می‌دهد که چگونه بدهی ‌های بد خود را تسویه کنید و همچنین چگونه از بدهی در جهت رشد اقتصادی خود استفاده کنید. اینجا نیز بدهی ‌ها بر اساس توضیحات رابرت کیوساکی در کتاب پدر بی ‌پول، پدر پولدار به دو نوع خوب و بد دسته ‌بندی شده است. بدهی‌ ها مکن است آگاهانه یا نا آگاهانه برای ما پیش بیایند و در پی آن برخورد ما بارای حل این مشکلات ممکن است باعث استرس و بیماری‌های جسمی در ما بشود. بنابراین لازم است ابتدا با شرایط به صورت منطقی برخورد کنیم، مسوولیت شرایط زندگی خود را بپذیریم و با آگاهی گامی در جهت بهبود آن برداریم.

در کتاب بدهکار باش، فرض بر این است که شما به اصطلاح از اسب افتاده‌اید و قصد دارید با حفظ عزت ‌نفس به بازسازی و بازپرداخت بدهی‌هایتان بپردازدید. راه‌حل‌های متفاوت برای ریشه‌ یابی مسائل مطرح شده است که در تمام وجوه زندگی به کار می‌آید. به ویژه در مساله بدهی، وام و قرض ‌هایتان. با مطالعه توصیه‌های مطرح شده، شما می‌توانید با توانایی‌های خود آشنا شوید. در انتها نیز کتاب با دنیای اقتصادی امروز و روش‌های جدید برای ثروتمند شدن به پایان می‌رسد.

نویسنده کتاب بدهکار باش خود تجربه بدهی زیاد را داشته و توانسته این مرحله را به خوبی بگذراند و این کتاب را بر اساس تجربیات و تحقیقات علمی نوشته است. نام کتاب حاکی از آن است که نویسنده خواهان ایجاد معنی مثبت برای مفهوم بدهکاری است. در فهرست، نام گام‌های مطرح شده قابل مشاهده است و می‌تواند یک دید کلی از کتاب به خواننده بدهد.

فهرست

سخن ناشر
گام اول: پرداخت بدهی بد
فصل اول: آشنایی با بدهکاری بد
فصل دوم: آمادگی برای پرداخت بدهی
فصل سوم: چطور می‌توانی بدهی ‌هایت را پرداخت کنی؟
فصل چهارم: نبایدها
گام دوم: خویشتن‌ داری
فصل پنجم: ساخت زندگی هوشمند
فصل ششم: مهارت شکست خوردن
فصل هفتم: حل مساله
گام سوم: مدل بدهکاری خوب
فصل نهم: بدهکار خوب باش
فصل دهم: گام بزرگ‌تر

کتاب بدهکار باش را می‌توانید به صورت الکترونیکی در سایت کتابراه تهیه کنید.

اطلاعات کتاب
نویسندهعلی اکبر داوری
تعداد چاپ1
تاریخ انتشار2015
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات160
ناشر  میراث ماندگار