• معرفی نسیم نیکلاس طالب

  نسیم نیکولاس طالب نویسنده و تحلیلگر مبحث ریسک در سال ۱۹۶۰ در لبنان به دنیا آمد. دلیل شهرت این آماردان لبنانی-آمریکایی تحلیل عمیقش در مبحث ریسک و عدم قطعیت است.
 • تحصیلات

  طالب تا اتمام مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه پاریس گذراند. سپس برای گذراندن دروس ام‌بی‌ای به مدرسه‌ی وارتون دانشگاه پنسیلوانیا رفت و بعد از آن دکترایش را در رشته‌ی علوم مدیریت دانشگاه دوفین پاریس دریافت کرد. او در زمینه ی ریاضیات، مدیریت ریسک و ... تخصص دارد.
 • میزان تجربه کاری

  طالب در دانشگاه‌های زیادی تدریس کرده است. او در دانشگاه ریاضی، مهندسی ریسک، احتمال و عدم قطعیت آموزش می‌دهد. نسیم تجربه‌ی فعالیت در بازار بورس وال استریت دارد. او مشاور سرمایه گذاری نیز هست ازین رو مدیر صندوق‌های سرمایه گذاری نیز می‌باشد. به علت ایده‌ی مشهور قوی سیاه در سال 2007 به مشاور ارشد موسسه‌ی یونی ورسا بدل شد. طالب یک نویسنده‌ی فوق العاده است و آثار محبوبی به چاپ رسانیده است. طالب در سال 2014 سردبیر مجله ی تجزیه و تحلیل ریسک شد. یک سال بعد با همراهی رابرت جی فری و رافائل دوودی موسسه‌ی Real world risk را بنیان نهاد. نسیم در حال حاضر در دانشگاه نیویورک مهندسی ریسک درس می‌دهد.
 • جوایز و افتخارات

  از افتخارات طالب تسلط کامل او به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، عربی کلاسیک است، او همچنین در محاوره نیز به ایتالیایی و اسپانیایی مسلط است. در سال 2008 به عنوان استاد و محقق برجسته در حوزه‌ی مهندسی ریسک در دانشگاه نیویورک و آکسفورد شناخته شد. او دکتری افتخاریش را از دانشگاه آمریکایی بیروت در سال 2016 کسب کرد. از دیگر افتخارات طالب تغییر رویه‌ی فکری بسیاری از مردم در بازارهای مالی یکی از دستاوردهای او بود او بارها در نشست‌ها و مجمع‌های علمی و اقتصادی مورد ستایش روزنامه‌نگاران و اقتصاددانان قرار گرفت. برخی کتاب‌های او جایگاه نخست را در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز را دارند.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  عمده‌ی سرمایه گذاری‌های طالب در حوزه‌ی بورس و بازارهای مالی بوده است . او با معرفت عمیقی که نسبت به مسائل اقتصادی و ریسک و احتمالات داشت عملکرد یک تاجر موفق را دارد و مشاور بسیاری از سرمایه گذاران نیز هست.
 • آثار ماندگار

  طالب دانش فراوانش را در قالب کتاب‌های زیادی به رشته‌ی تحریر درآورده است که بسیاری از آن ها در لیست پرفروش‌ترین‌های دنیا قرار گرفته است. از معروف‌ترین آنها کتاب قوی سیاه(black swan) است که در سال 2007 به چاپ رسید و محتوای آن آشنایی و مدیریت ریسک های بوجود آمده از حوادث ناگهانی است. دیگر کتاب او به نام skin in the game‌، به کسانی که در پی یادگیری تجارت و شناخت ریسک هستند توصیه می‌شود. دیگر آثار طالب به شرح زیر هستند:
  Antifragile(2012)
  Fooled by randomnes: The hidden role of chance in life and in the markets(2001)
  The bed of procrustes(2010)
  Dynamic hedging(1997)
  Incerto 4-Book Bundle: Fooled by Randomness, The Black Swan, The Bed of Procrustes, Antifragile(2016)
  Incerto: Fooled by Randomness, the Black Swan, the Bed of Procrustes, Antifragile, Skin in the Game(2016)
  Incerto: Fooled by Randomness, the Black Swan, the Bed of Procrustes, Antifragile(2019)
  The Logic and Statistics of Fat Tails(2018)
  Summary of the Black Swan: By Nassim Nicholas Taleb(2015)
  Statistical Consequences of Fat Tails: Real World Preasymptotics, Epistemology, and Applications(2020)
  A New Heuristic Measure of Fragility and Tail Risks: Application to Stress Testing
  Transfer Fin Risk(1996)
  Multi variate(1920)
 • راه‌های ارتباطی

  Twitter: Nassim Nicgolas Taleb
  Facebook: Nassim Nicgolas Taleb
  Youtube: N N Taleb's Probability Moocs