• معرفی ناپلئون هیل

  ناپلئون هیل نویسنده کتاب های پرفروش با لقب موسس علم موفقیت و پدر موفقیت فردی شناخته می شود که در سال 1883 در یک کابین یک اتاقه در رودخانه پوند در شهرستان ویز ویرجینیا چشم به این دنیا گشود. او وقتی که 13 ساله شد پدر و مادر خویش را از دست داده و وارد زندگی پرچالشی شد.
 • تحصیلات

  هیل با کمک نامادریش توانست به تحصیل و مطالعه بپردازد و با انتخاب رشته حقوق وارد دانشگاه شد. با درآمدی که از شغل خویش، نویسندگی در روزنامه، بدست می آورد نتوانست مخارج تحصیلش را بپردازد بنایراین به ناچار رشته حقوق را ناتمام رها کرد.
 • میزان تجربه کاری

  هیل از دوران نوجوانی علاقه ی زیادی به خبرنگاری از خود بروز داد، از این رو به عنوان خبرنگار برای روزنامه های شهرستان های کوچک شروع به کار کرد. بعد از مدتی به دنبال استقبال زیاد خوانندگان از مقالاتش در دفاتر روزنامه های نامدار مشغول به کار شد. به پیشنهاد سردبیر یکی از این مجلات شروع به مصاحبه با افراد موفق و نوشتن رموز موفقیت و تولید ثروت آنها کرد. یکی از این افراد اندرو کارنگی بود که با استعدادی که در هیل دید از او دعوت به همکای 20 ساله کرد. رسالت او در طی این سالها این بود که با افراد موفقی مانند گراهام بل، ادبسون ، راکفلر و دیگر نامداران آن زمان مصاحبه کند و رازهای موفقیت آنها را به نگارش در آورد. ناپلئون به مدت 3 سال مشاور کارنگی بود و بعد از مدتی به عنوان سردبیر مجله قوانین موفقیت برگزیده شد. در سال 1901 به عنوان دستیار یک وکیل وارد صنعت زغال سنگ شد و بعد از 6 سال شرکت خودش را به نام Acree-Hill بنا نهاد ولی با رویکردی اشتباه این اقدام منجر به شکست شد و بعد از یک سال ورشکسته شد. 2 سال بعد در سال 1909 کسب و کاری با عنوان آموزشگاه مونتاژ خودرو راه اندازی کرد که در آن نیز موفق نبود و بعد از 3 سال به ناکامی منجر شد. در تمام این سال ها در کنار فعالیت هایش نوشتن را هیچگاه رها نکرد. در سال 1915 آموزشگاهی را تاسیس کرد که در آن اصول موفقیت و اعتماد به نفس را تدریس می کرد اما متاسفانه با به جریان انداختن دو پرونده حقوقی هیل توسط ایالت ایلی نوی، 3 سال بعد آموزشگاه تعطیل شد.
 • جوایز و افتخارات

  از اولین افتخارات او گرفتن لقب خبرنگار کوهستان بود که در سن 13 سالگی به دلیل نوشتن مقاله های گیرایش موفق به کسب آن شد. او از همان نوجوانی به دنبال راه های رسیدن به موفقیت و تحقیقات در حوزه ی توسعه فردی بود. به همین دلیل سال های عمرش بر روی کشف و شهود در این حوزه سپری شد و در شمار موفق ترین نویسندگان تاریخ قرار گرفت. اولین موفقیت بزرگ هیل چاپ کتاب 8 جلدیش با نام سری کتاب های قانون موفقیت بود که در زمره پرفروش ترین های تاریخ در حوزه ی توسعه فردی به شمار آمد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  در سال 1907 موفق شد شرکتش را در صنعت چوب بود تاسیس کرد و در اکتبر 1908 ورشکسته شد. در سال 1909 دومین کسب و کار مستقل خویش را در واشنگتن دی سی با آموزشگاهی راجب آموزش محوریت خودرو راه اندازی کرد که در سال 1912 ورشکسته شد. همچنین فروشگاه شکلات راه اندازی کرد که مثل سایر کارهای خویش به موفقیت نرسید. با امتحان کردن کسب و کارهای متعدد سرانجام به گرایش اصلیش یعنی نوشتن رجوع کرد و دو مجله ی Hill's Golden Rule و Napoleon Hill's Magazine را راه اندازی کرد.
 • آثار ماندگار

  قلم و نگارش تاثیرگذار این نویسنده ی موفق منجر به خلق آثار بسیاری ارزشمندی شد که بسیاری از آنها در لیست پرفروش های دنیا قرار گرفت، در زیر شماری از این عناوین قرار گرفته اند: بیندیشید و ثروتمند شوید غلبه بر شیطان قانون موفقیت 17 قانون موفقیت شاه کلید ثروت چرا شما نه؟ چگونه ثروتمند شویم توانمندی و پیروزی با اندیشه شما می توانید معجزه ی زندگی خود باشید جاده موفقیت نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت