• معرفی مرتضی سلطانی بنیانگذار شرکت زرماکارون

  مرتضی سلطانی موسس گروه پژوهشی و صنعتی زر و همچنین صاحب برند زرماکارون، کارآفرین، تار و صنعتگر موفقی است که در سال 1337 در شهر مبارک آباد قم در خانواده ای فقیر به دنیا آمد.
 • تحصیلات

  او علاقه شدیدی به خواندن زندگینامه افراد موفق داشت و همیشه خود را درجایگاه چنین افرادی می دید. او تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی در دانشگاه ادامه داد.
 • میزان تجربه کاری

  سلطانی کار کردن را از دوران کودکی شروع کرد. در روزهای آخر هفته به گورستان می رفت تا با شستن قبرها درآمدی کسب کند. او در نوجوانی با واکس زدن کفش های مردم زندگی می گذرانید. اولین تجربه ی تجارت او فرش فروشی بود. اما او آینده ی خود را در فروش فرش نمی دید. او عمیقا خواهان ورود به صنعت بود و به همین دلیل با راه اندازی یک واحد تراشکاری به کمک دوستانش شروع کرد. مهمترین دستاورد او در این حرفه پی بردن به قدرت کار گروهی بود. در آن زمان بود که با یک تیم انجام پیمانکاری پوشش سوله آشنا شد. او با تلاش های بسیار برای احداث سوله ی مورد نظرش، بعد از چندین ماه پیگیری و چند مرحله یاس بالاخره موفق به راه اندازی کارخانه سوله سازی شد. او سال ها در حوزه ی ریخته گری فعالیت دارد و اولین تولیدکننده ی میل لنگ در ایران است. تاسیس مرکز علمی و آموزشی زر و همچنین چند ثبت اختراع در حوزه ی مواد غذایی از دیگر دستاوردهای او بود.
 • جوایز و افتخارات

  سلطانی جوایز بسیاری دریافت کرده است. او شخصیت برتر در حوزه ی صنایع غذایی در سال 1390 معرفی شد. سال بعد جایگاه کارآفرین برتر در همایش نوآوری و عدالت اقتصادی را از آن خود کرد. در سال 92 او در جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر کشوری، به عنوان یکی از کارآفرینان برتر معرفی شد. او افتخارت زیادی کسب کرده که از آن جمله می توان به تجارت در مقیاس بین المللی اشاره کرد. با تولید 1500تن پاستا در روز، کارخانه ی او در حال رقابت با اولین تولیدکننده ی پاستا یعنی باریلای می باشد. محصولات زرماکارون با سطح بالای استانداردهای هانی در کشورهای دیگر مانند ترکیه در حال عرضه است.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  سلطانی کارخانه های زیادی تاسیس کرده که از آن جمله می توان به کارخانه های ماشین سازی، قالب سازی، نورد لوله سرد، آرد و ماکارونی اشاره کرد.
 • آثار ماندگار

  از آنجاییکه نقش مادر مرتضی در موفقیتش بسیار چشمگیر است، او به پاس تمام فداکاری های مادرش بیمارستانی در زادگاهش ساخت و نام آن را مرحومه لیلا امینی گذاشت.
 • راه‌های ارتباطی

  ندارد