کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار؟ اصول تحلیل‌های بازار و چگونگی برقراری ارتباط بین این تحلیل‌ها را به شما آموزش می‌دهد. در بازارهای مالی دنیا، گردش‌های مالی میلیاردی است. حرکت بازارها به یک سمت، بر اساس دو تحلیل بنیادی و تکنیکال انجام می‌شود. هر کدام از تحلیل‌ها دیدگاه‌های مخصوص به خود را دارند. در این کتاب با تئوری تحلیل چرخه‌ای بازار، که نحوه ارتباط میان دو تحلیل بنیادی و تکنیکال را بیان می‌کند، آشنا می‌شوید. تحلیل چرخه‌ای، به عنوان قطب‌ نمای سرمایه‌گذاران برای حرکت در بازارهای مالی عمل می‌کند. این داده قبل از هر تصمیمی در مورد انتخاب ابزارهای سرمایه ‌گذاری، ضروری است.

مسیر مفهومی کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار؟ به این صورت است که  ابتدا ابزارهای لازم برای ترسیم بازار معرفی شده است.  عواملی که منجر به تغییر در روند و شدت نیروی محرکه اولیه اقتصاد و بازار سهام می‌شود، مطرح شده است. سپس به ارتباط میان چرخه اقتصادی و بازار سهام می‌پردازد که می‌تواند منجر به شناسایی بازارهای جهانی با عملکرد بهتر شود.

این کتاب در ادامه نگاه جزیی‌تری دارد و با دید فنی تحلیل‌های روند قیمت‌ها را توضیح داده است. روندهای طولانی مدت و مراحل رو به پایینی که در نوسان‌های بازار دیده می‌شود، را بررسی کرده است. در روند بازارها دوره‌هایی از انبساط و انقباض وجود دارد که معمولا در فواصل منظمی اتفاق می‌افتد. بر اساس مشاهدات تاریخی این دوره‌ها، بازه‌های وقوع و فواصل زمانی آن‌ها تخمین زده می‌شود. در آخر چگونگی استفاده از تئوری چرخه برای پیش ‌بینی تغییرات چشم ‌اندازهای اقتصادی سال‌های آینده مطرح شده است. به طور کلی می‌توان گفت هدف اصلی این کتاب بیشتر شناسایی وسیع روندها در بازار سهام است.

پیشنهاد می‌کنیم پس از اینکه این کتاب را مطالعه و بازار مناسب خود برای سرمایه‌گذاری را به کمک آن شناسایی کردید، مطالعه کتاب سرمایه‌ گذاری رفتاری را نیز برای جلوگیری از خطاها و تله‌های رفتاری که حتی سرمایه‌گذاران بزرگ و با تجربه نیز گرفتارشان می‌شوند، در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید.

فهرست کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار؟

سپاسگزاری
مقدمه

بخش اول: ابزار ترسیم بازار

فصل 1: چرخه‌ها؛ دوره‌های اقتصادی
فصل 2: چرخه‌های بازار سهام
فصل 3: چرخش بخش
فصل 4: انتخاب سهام

بخش دوم: محرک‌های چرخه‌ای؛ دوره‌ای طولانی مدت

فصل 5: رشد اقتصادی
فصل 6: روندهای جمعیتی
فصل 7: انرژی
فصل 8: بیوتکنولوژی

بخش سوم: مراحل رو به پایین نوسان‌ها

فصل 9: ناهماهنگی‌های جهانی
فصل 10: رویدادهای خارجی

بخش چهارم: به دست گرفتن نبض بازار

فصل 11: بازار سهام
فصل 12: اجزا؛ بخش‌ها
نتیجه‌گیری

دسترسی

کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار؟ را نشر دنیای اقتصاد به چاپ رسانده است. برای خرید اینترنتی این کتاب به سایت آژانس‌بوک مراجعه کنید. همچنین نسخه الکترونیکی آن نیز در سایت طاقچه در دسترس قرار گرفته است.

اطلاعات کتاب
نویسنده دبورا اوون و رابین گریفیس
تعداد چاپ3
تاریخ انتشار2020
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی - آموزشی
تعداد صفحات184
ناشردنیای اقتصاد