معرفی

کتاب عملی کردن دانسته ها به یکی از چالش‌های امروزه بزرگ مدیران می‌پردازد. آیا شما خلایی بین آنچه می‌دانید و آنچه عمل می‌کنید احساس می‌کنید؟‌

همه ما از راه‌های مختلف زیادی درحال یادگیری و کسب اطلاعات هستیم اما رده پایی از آن دانسته‌ها در زندگی خود چیزی نمی‌یابیم. آقای بلانچارد بیش از 40 سال است که به  مدیران زیادی در سمینارها و کلاس‌هایشان آموزش می‌دهند. او تاکنون بیش از ۶۰ عنوان کتاب نوشته است که بیشتر آن‌ها با همکاری نویسندگانی دیگر بوده است. همه افراد حرف‌های ایشان را تایید می‌کنند و با دقت یاداشت می‌کنند. اما چند ماه بعد از آن عملا هیچ خاطره‌ای ندارند و استفاده از آن اطلاعات نکرده‌اند. این ماجرا باعث شد تا ایشان  همراه با دو نفر به تحقیق در مورد عملی کردن دانسته‌ها بپردازند و دلایل این اتفاق را بر اساس تجربیات خود در طول سال‌های گذشته بررسی کنند.

در این کتاب عوامل اصلی عدم به کارگیری دانسته ها همراه با راه‌های عملی کردن آن معرفی می‌شود. به گفته نویسنده حلقه گمشده این موضوع تکرار، تکرار و تکرار است. البته لازم به ذکر است هر فردی بایستی با خط و مشی خاص خودش این عملیات تکرار را انجام دهد.

فهرست کتاب عملی کردن دانسته ها

مشکل

حلقه‌ گمشده

قدرت تکرار

دلیل 1: انباشتگی اطلاعات

به کار بستن فلسفه کم و همیشگی یاد بگیرید

دلیل 2: فیلتر سازی منفی

شنوایی با نگرش مثبت

استفاده از تفکر چراغ سبز

دلیل 3: عدم پیگیری

تاکید بر مثبت‌ها برای کمک به برنده شدن مردم

فراهم کردن سازمان بندی بیشتر، حمایت

سخن آخر

دسترسی

کتاب عملی کردن دانسته ها بسیار کاربردی و توصیه شده با ترجمه مامک بهادر زاده را می‌توانید از نشر آوین تهیه فرمایید. برای خرید آنلاین کتاب نیز می‌توانید از  طریق سایت شهر کتاب اقدام کنید. این کتاب، با نام “دانسته ها به‌کار می آیند (رموز ناگفته‌ مطالعه و یادگیری)” نیز در بازار موجود است. جهت آشنایی با کتاب های بیشتر در این حوزه بازدید از صفحه‌ی دایرکتوری کتاب سبزآبی را از دست ندهید.

اطلاعات کتاب
نویسندهکن بلانچارد-پاول ج.میر ، دیک روت
تعداد چاپ10
تاریخ انتشار2007
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات89
ناشرنشر آوین