اپلیکیشن کاپا یکی دیگر از برنامه‌های طراحی شده برای سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است که به صورت متمرکز در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند. اما چرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری؟

در شرایطی که نرخ تورم روز به روز بالاتر می‌رود و اوضاع اقتصادی کشور و دنیا ناپایدار بوده و به سرعت دستخوش تغییرات می‌شود، دیگر افزایش ساعت کاری و کسب درآمد فعال انتخاب مناسبی برای مقابله با تورم و حفظ ارزش دارایی‌ها نیست. در این شرایط باید به فکر روش‌های کسب درآمد غیرفعال بود. از جمله این روش‌ها سپرده‌گذاری در بانک و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است. وقتی صحبت از بازارهای مالی می‌شود بیشتر بازار بورس یا ارزهای دیجیتال به ذهن افراد خطور می‌کند که بازارهای پر ریسکی هستند به ویژه اگر این بازارها را نشناسید و بدون دانش در این حوزه اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. اقتصادی سود حاصل از سپرده‌گذاری در بانک‌ها نیز در شرایط تورم و غیرقابل پیش بینی چندان قابل توجه نیست، ضمن اینکه برای سپرده‌گذاری در بانک به سرمایه‌ زیادی نیاز است تا سود مناسبی به دست آید.

در این بین اما از صندوق‌های سرمایه‌گذاری غفلت می‌شود. سرمایه‌گذاری در این صندوق‌های یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی است که اتفاقا کم ریسک‌تر هستند و نسبت به بانک‌ها نیز سودآوری بیشتری دارند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند: صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت (که می‌توان ادعا کرد بدون ریسک هستند)، صندوق‌های مختلط، سهامی و صندوق‌های طلا که در مقابله با تورم و کاهش ارزش پول، جایگزین مناسبی برای سپرده‌گذاری در بانک هستند. در بخش آرشیو دایرکتوری سایت سبزآبی نیز میتوانید درباره وبسایت برخی از این صندوقهای سرمایه‌گذاری مانند سایت آی هدف بیشتر بخوانید.

اپلیکیشن کاپا انتخاب مناسبی است برای افرادی که ریسک‌پذیری کمتری دارند. در این اپلیکیشن آخرین نرخ سود اوراق بدهی و صندوق های سرمایه گذاری ارائه شده و کاربر می‌تواند سودها را با هم مقایسه کند.

برای سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری لازم است کد معاملات آنلاین بورس یا به اختصار کد بورسی داشته باشید. با همکاری تعدادی از کارگذاری‌ها، در اپلیکیشن کاپا این امکان برای کاربران فراهم شده است تا به صورت آنلاین کد بورسی بگیرند و در تمامی اوراق بدهی یا صندوق‌ها به صورت آنلاین سرمایه‌گذاری کنند. البته توجه کنید اگر برای اولین ‌بار قصد گرفتن کد بورسی دارید، لازم است برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد با کارگزاری مراجعه کنید.

محاسبه‌ی سود اوراق بدهی، سود سپرده‌ی بانکی، میزان بهره تسهیلات و وام، تبدیل ارز و … را می‌توانید با ماشین حساب کاپا به راحتی انجام دهید. اگرچه تمرکز این اپلیکیشن روی اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری است اما قیمت لحظه‌ای نفت و فلزات اساسی به همراه نمودار تغییرات آن‌ها در بازه‌های زمانی متفاوت نیز در کاپا ارائه می‌شود.

در طراحی این اپلیکیشن بحث آموزش نیز فراموش نشده‌است و کاربر می‌تواند با کمک محتوای آموزشی کاپا با اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری آشنا شده و دانش مالی خود را افزایش دهد.

با این توضیحات اگر به صندوق‌های سرمایه‌گذاری علاقه‌مند شدید ولی هنوز مطمئن نیستید که آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم سری به بخش بلاگ وبسایت کاپا بزنید و مقاله‌های جامع منتشر شده در وبسایت را برای آشنایی بیشتر با این صندوق‌ها مطالعه کنید.

اطلاعات اپلیکیشن
تیم توسعه دهندهKappa Technologies
زبانفارسی ,
هزینه استفادهرایگان
سیستم عاملandroid , ios ,
محدودیت سنی راهنمای محدودیت سنی3+
ورژن اندروید مورد نیاز4.1 و بالاتر
حجم نسخه اندروید11
لینک دانلود نسخه اندروید لینک دانلود
امتیاز گوگل پلی4.3
حجم نسخه ios ۱۵.۰۴
لینک دانلود نسخه ios لینک دانلود