• معرفی اسحاق لاریان

  اسحاق لاریان موسس شرکت MGA Entertainment، زاده شده در تاریخ 1954 میلادی در شهر کاشان است. او از همان کودکی به دنبال تجارت و ثروت اندوزی بود. او هم اکنون مدیریت ارشد اجرایی این شرکت را بر عهده دارد.
 • تحصیلات

  لاریان در 17 سالگی بعد از گذراندن دوره‌ی متوسطه در دبیرستان خوارزمی تهران تصمیم گرفت برای ادامه‌ی تحصیل به آمریکا مهاجرت کند. به همین ترتیب برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران، وارد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا شد و در مقطع کارشناسی تحصیلاتش را به پایان رسانید.
 • میزان تجربه کاری

  اسحاق زمانی که به آمریکا رفت کل دارایی‌اش معادل 750 دلار بود، بنابراین در دوران تحصیل برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش باید کار می‌کرد. از این رو در یک رستوران مشغول به کار شد. همزمان با اتمام تحصیلات دانشگاه در سال 1979 با همکاری برادرش شرکتی را تاسیس کردند.
  آن‌ها واردات و صادرات وسایل الکترونیکی را انجام می‌دادند. بعدها کم‌کم فروش بازی‌های الکترونیکی را که در آن‌ها از شخصیت‌های اصلی شرکت سازنده بازی‌های کامپیوتری Nintendo، استفاده می‌کردند را از به طور جدی‌تری در پیش گرفتند. لاریان بعد از گذشت یک دهه با ساخت عروسک‌های آواز خوان و برتر صنعت اسباب بازی را تحت تاثیر قرار داد. او هم اکنون بنیان‌گذار و مدیر ارشد ارایی شرکت MGA که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اسباب بازی و وسایل سرگرمی در جهان است. یکی از اهداف کاری لاریان گشایش فروشگاه بزرگ اسباب بازی در شهر اصفهان است. میزان ثروت لاریان چیزی در حدود 1.8 میلیارد دلار تخمین زده شده است.
 • جوایز و افتخارات

  لاریان در سال‌های 2004 و 2007 عنوان کارآفرین برتر سال را درآمریکا به خود گرفت.
 • راه‌های ارتباطی

  Twitter: Isaac Larian