معرفی کتاب دید اقتصادی

کتاب “دید اقتصادی” از مصورسازی، طنزپردازی و داستان گوییِ قابل فهم، برای توضیح موضوعات پیچیده رشد اقتصادی و سیستم‌های پولی استفاده می‌کند. در این کتاب، متخصص اقتصادی و مولف کتاب پرفروش “crash proof”، آقای پیتر شیف به همراهی و همکاری برادرش “اندرو” از منطق “زندانی نکن” خود -که به نوعی امضای خط فکری شان است- برای تبیین مغالطه‌های آشکاری که در محاورات اقتصادی جامعه آمریکا ریشه دوانیده، بهره جسته‌اند.
با الهام از کتاب “چگونه یک اقتصاد رشد می‌یابد و چرا نه؟” که قبلا توسط پدر آقای شیف، اروین، که یک فعال و اقتصاد دان فعال که مولفات زیادی نیز داشت، چاپ شده بود، کتاب “چگونه یک اقتصاد رشد می‌کند و چرا از بین می‌رود؟” روح اصلی (کتاب پدر) را به کار گرفته و به بررسی آخرین معضلات اجتماعی می‌پردازد. با لطافت بیان و شوخ طبعی، آقایان شیف ریشه‌های رشد اقتصادی، استفاده از سرمایه، طبیعت مخرب مصرف گرایی، منشاء تورم، اهمیت تجارت، پس اندازها و ریسک و بسیاری از موضوعات اصلی اقتصادی را توضیح داده‌اند.

داستان‌هایی که در کتاب دید اقتصادی شرح داده شده ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسند  اما درک قدرتمندی از چگونگی رشد و سقوط اقتصادی دارند.

فهرست کتاب دید اقتصادی

فصل1: تولد یک ایده

فصل2: تسهیم ثروت

فصل3: کاربردهای مختلف اعتبار

فصل4: گسترش اقتصاد

فصل5: کامیابی در پی شراکت

فصل6: بگذار توی گاوضندوق

فصل7: زیرساخت و تجارت

فصل8: ظهور یک جمهوری

فصل9: دولت خلاق می شود

فصل10 ماهی آب رفته

فصل11: شاهرگ حیات از دوردست

فصل12: بخش خدمات پا پیش می گذارد

فصل13: بستن گیشه ی ماهی

فصل14: اشباع کلبه

فصل15: سقوط کلبه

فصل16: شتاب می گیرد

فصل17: تشت از بام افتاد

دسترسی

نسخه‌ی چاپی کتاب دید اقتصادی را می‌توانید از انتشارات آریانا قلم، گیسوم و ایران کتاب سفارش دهید، اگر به دنبال نسخه‌ی الکترونیکی آن هستید فیدیبو و طاقچه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اگر به دنبال کتاب‌هایی با محتوای مشابه هستید از صفحه ی دایرکتوری کتاب دیدن فرمایید.

اطلاعات کتاب
نویسندهپیتر شیف
تعداد چاپسوم
تاریخ انتشار2010
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات264
ناشرآریاناقلم