• معرفی حسین ثابت بکتاش

  حسین ثابت بکتاش کارآفرین، تاجر و صاحب برند هتل های زنجیره ای ثابت، در سال 1313 در شهر مشهد به دنیا آمد. او از ثروتمندان نامدار ایرانی است. او بنیانگذار و مالک سابق هتل بزرگ داریوش در جزیره ی کیش است.
 • تحصیلات

  بکتاش بعد از اتمام دبیرستان و کسب مدرک دیپلم در ایران تصمیم گرفت برای ادامه ی تحصیل به اروپا برود. بکتاش دانش آموخته ی رشته ی مهندسی برق است.
 • میزان تجربه کاری

  بعد از به پایان رسانیدن تحصیلات سفری به جزایر قناری داشت و این سفر ذهنیت و فکر او را نسبت به زندگی حرفه ای اش تغییر داد. او در یکی از جزایر قناری که متروک مانده بود کار توسعه و ساخت و ساز و بهره وری را شروع کرد و کم کم صنعت هتلداری و گردشگری را در آنجا رونق بخشید. بکتاش 9 هتل در جزایر قناری احداث کرد. سال ها در آنجا فعالیت کرد و به ثروت زیادی رسید.
  او بعد از 20 سال به اصرار سفیر ایران در اسپانیا، به ایران بازگشت. او پتانسیل های گردشگری فوق العاده ای در ایران دید ولی متاسفانه این ظرفیت ها به کار گرفته نشده است. از این رو هتل داریوش(نخستین هتل سبز ایران)، هلیا، لاله، تماشا و پانیذ را ساخت. مجموعه دلفاریوم و باغ پرندگان کیش، آکواریوم زیر دریا(بزرگترین پارک تفریحی در خاورمیانه) نیز از دیگر خدمات بکتاش بود. از دیگر فعالیت های حرفه ای او راه اندازی کورس های اسب دوانی بود.
  بکتاش بسیار فعال و پرکار است. او 11 هتل در سراسر دنیا دارد و همگی را به تنهایی خودش اداره می کند. او همچنین بنیانگذار شرکت تجارت بین الملل ثابت نیز هست.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  عمده ی سرمایه گذاری های ثابت در حوزه ی گردشگری و جذب توریست بوده است. علاوه بر هتل هایش در ایران و جزایر قناری، بکتاش صاحب یک شرکت هتلداری وهمچنین دو جزیره ی اختصاصی در اسپانیا است.
 • آثار ماندگار

  او نقش موثری در صنعت گردشگری ایران داشته است، ساخت هتل ها، پارک های بزرگ تفریحی نامدار در خاورمیانه، جمع آوری کلکسیون های مختلف مانند کلکسیون پروانه های نایاب برای جذب توریست، از جمله خدمات مهم و تاثیرگذاری بوده که بکتاش در این سرزمین داشته است.
 • راه‌های ارتباطی

  Instagram: sabet.info Facebook: Hossein sabet