• معرفی حسن خسروشاهی

  حسن خسروشاهی کارآفرین و موسس شرکت فیوچرشاپ و هولدینگ پرسیس، در سال 1319 در شهر خسروشهر استان آذربایجان شرقی در خانواده ای اهل تجارت به دنیا آمد. او هم اکنون در کانادا فعالیت و زندگی می کند.
 • تحصیلات

  از آنجاییکه او در خانواده ای به دنیا آمد که والدینش کارآفرین و اهل تارت بودند او از همان کودکی علاقه ی زیادی به تارت داشت، به همین دلیل بود که تحصیلاتش را در حوزه ی تارت دنبال کرد. او فارغ التحصیل رشته ی اقتصاد و حقوق از دانشگاه تهران می باشد.
 • میزان تجربه کاری

  خسروشاهی در سن 41 سالگی تصمیم گرفت به کانادا مهاجرت کند. او در سال 1360 اولین شعبه ی فروشگاه future shop را در ونکور کانادا راه اندازی کرد. این فروشگاه در حوزه ی لوازم خانگی و تجهیزات الکترونیکی فعالیت دارد. او در ابتدا تعداد تنوع کمی از محصولات را ارائه می کرد ولی به مرور زمان و با رشد چشمگیر فروشش توانست اندک اندک به شعب این فروشگاه زنیره ای اضافه کند. در سال 1378 که خسروشاهی تصمیم گرفت پروژه ی جدیدی شروع کند، به همین جهت بازار خرده فروشی آمریکا را انتخاب کرد. اما این انتخاب با شکست مواجه شد و نتیجه این ضرر بزرگ بسته شدن 30 شعبه از future shop بود. در سال 1380 تقریبا 90 شعبه در سراسر کانادا شعب future shop را به راه انداخت.در همان سال شرکت بزرگ best buy آمریکایی پیشنهاد خرید future shop را به قیمت 580 میلیون دلار می دهد و خسروشاهی نیز آن را قبول می‌کند. در آن زمان درآمد حاصل از این فروشگاه ها عددی معادل 2 میلیارد دلار بود. 5 سال بعد تعداد شعب این فروشگاه در استانهای کانادا به 130 عدد رسید. او بعد از فروش futureshop چندین فعالیت جدید شروع می کند. یکی ازآنها فعالیت در حوزه ی املاک و مستغلات بود. ساخت و ساز مجتمع های مسکونی، زمین های گلف، مراکز بهداشتی درمانی و... از اقدامات او در این حوزه بود. از دیگر کارهای او خریدن مراکز خرید ورشکسته و ترمیم و بازسازی آنها است. او همچنین مدیریت پست مدیریت شرکت های بزرگی مثل سهامی عام کانادا و موسسه ی فراستر را نیز بر عهده داشت. خسروشاهی از اعضای بریتیش کلمبیا است. او بنیانگذار شرکت مرکزی persis نیز می باشد. از دیگر فعالیت های خسروشاهی ریاست بانک به مدت سه سال بود.
 • جوایز و افتخارات

  خسروشاهی از ثروتمندان ایرانی است که در سال 1382 نخست وزیر بریتیش کلمبیا، خسروشاهی را به عنوان سخاوتمندترین حامی معرفی کرد. سال بعد نشریه canadian business در لیست ثروتمندان کانادا به خسروشاهی جایگاه 64 ام را اختصاص داد، این موضوع در حالی بود که سال 1379 او رتبه ی 92 ام را داشت.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  خسرو شاهی در حوزه های مختلفی که در بخش قبلی ذکر شد، سرمایه گذاری کرد و در این مسیر ثروت رو به رشدی کسب کرد. آخرین برآورد از دارایی های او در سال 2016 چیزی در حدود 1.2 میلیارد دلار آمریکا بوده است.
 • راه‌های ارتباطی

  ندارد