معرفی پادکست فینتاک

پادکست فینتاک زیرمجموعه صوتی سایت فینتاک است و که هدف اصلی تولید آن فراهم کردن بستری شنیداری برای مخاطبین جلسات گروهی سایت فینتاک است. نام این گروه یک نام تلفیقی است و به معنی گفتگو پیرامون فناوری اقتصادی می‌باشد (fintech+talk). گروه فینتاک هر ماه نشستی با مدیران استارتاپ‌های موفق برگزار می‌کند و بدین وسیله تجربیات افراد موفق در این حوزه را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و مخاطبین و علاقه‌مندان به حوزه‌ی استارتاپ را با آن‌ها بیشتر آشنا می‌کند. این جلسات معمولا در دو بخش شبکه‌سازی و مصاحبه با مهمان برگزار می‌شود. همچنین در هر ماه یکی از مدیران بانکی کشور نیز برای گفتگو پیرامون فناوری اقتصادی (فینتک) به این نشست‌ها دعوت می‌شود. مخاطبین علاقمند به این حوزه می‌توانند به صورت رایگان و با استفاده از سایت فینتک ثبت‌نام و در این نشست‌ها شرکت کنند. البته مدتی است که این نشست‌ها برگزار نمی‌شود.

خلاصه ای از عناوین بحث شده در پادکست

فایل‌های شنیداری این پادکست عموما به صورت گفتگو دو یا چند نفره است که علی فارمد با مهمانان این گروه برگزار می‌کند. در این پادکست تاکنون با افراد مختلفی از استارتاپ‌های مختلف از جمله : میلاد جهاندار موسس باهمتا، مصطفی امیری هم بنیانگذار زرین پال، سعید مشهدی از استارت آپ پی پینگ، مهدی عبادی هم بنیانگذار پولام، علیرضا علیدوست از استارتاپ نیو، جعفر محمدی فعال حوزه فین تک، ناصر غانم زاده، محمدرضا نیک خواه از استارتاپ هما پی، قاسم رادمان از استارتاپ آی دی پی، مصطفی نقی پور فر مدیر آزمایشگاه بلاکچین خانه نوآوری، حسین سالمی نژاد موسس استارتاپ شارژمان گفتگو شده است.

زمینه‌ی مورد بررسی این پادکست، سبک ضبط آن که به صورت گفتگوی گروهی است و همچنین مهمانان شاخص آن موجب شده تا این پادکست مورد توجه علاقه‌مندان این حوزه باشد و بسیار از آن استقبال کنند ولی متاسفانه روند تولید این پادکست اکنون متوقف شده و تنها ۱۱ قسمت از آن در طی دو سال گذشته ضبط و پخش شده است. امیدواریم که این روند ادامه پیدا کند تا دوباره جایگاه خود را در بین مخاطبین به دست آورد.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2018
مدت زمان هر اپیزود60 دقیقه
نوع پادکستپادکست مصاحبه ای , پادکست میزگرد , پادکست ترکیبی
تعداد اپیزودکمتر از 10 اپیزود
لینک پادکستپادکست فینتاک