معرفی پادکست اقتصاد ایران در گذار از بحران

پادکست اقتصاد ایران در گذار از بحران با میزبانی آقایان صادق الحسینی و علی مروی که از اقتصاددانان کشور عزیزمان هستند، در هر قسمت به بررسی و مباحثه یک بحران اقتصادی در کشور می‌پردازد. در واقع هدف از این پادکست آشنایی مخاطبان با باطن سیاست‌های اقتصادی ایران و در نتیجه بیداری مردم و باز شدن راهی برای رونق اقتصادی است.
گویندگان در هر قسمت یک مفهوم مهم اقتصادی را با زبانی ساده و گویا، داستان وار شرح می‌دهند. این پادکست یک کلاس درس اقتصادی است که در تلاش است با زبانی ساده مفاهیم اقتصادی را تشریح کند. از جمله مفاهیم بحث شده در این پادکست می‌توان به تورم، نرخ بهره، انحصار، کسری بودجه، ارز، یارانه، بازار سرمایه، مالیات، مسکن و… اشاره کرد. از ویژگی‌های مثبت این پادکست می‌توان به بیان مسائل پیچیده‌ی اقتصادی به طرز ماهرانه‌ای ساده و قابل فهم برای مخاطبان است. گویندگان پادکست اقتصاد ایران در گذر بحران با بیانی صریح و با ارائه مثال‌های مشابه از بحران کشورهای سراسر جهان و راهکارهای آن‌ها، عملکرد دولت مردان و سیاست گذاری‌ها حکمرانی در کشور را مورد انتقاد قرار داده‌اند. علاوه بر آن اساتید محترم در خلال مباحثه با ارائه‌ی راه‌حل‌های کاربردی مسیر برون رفت از بحران‌های اقتصادی کشور را نیز پیشنهاد می‌دهند.

پادکست اقتصاد ایران در گذار از بحران یک مجموعه‌ی 90 قسمتی است که در 30 قسمت اولیه به داستان‎‌های بحران در اقتصاد ایران پرداخته است.

دسترسی

مخاطبانی که در فضای مجازی فعالیت ویژه‌ای دارند می‌توانند قسمت‌های پادکست را به صورت ویدئوهای زنده، چهارشنبه‌ها، در صفحات اینستاگرام اقتصاد آنلاین، آقای صادق الحسینی و آقای علی مروی به طور آنلاین دنبال کنند. همینطور در کانال آپارات و یوتیوب اقتصاد آنلاین نیزمنتشر می‌شود و علاقمندان به شکل آنلاین و آفلاین نیز می‌توانند شنونده باشند.  علاقمندان به محتوای تولیدی در این پادکست می‌توانند از پادکست‌های مشابه دیگر در صفحه‌ی دایرکتوری پادکست سبزآبی بهره ببرند.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2020
دوره انتشار7 روز
مدت زمان هر اپیزود60 دقیقه
نوع پادکستپادکست با دو میزبان
تعداد اپیزودکمتر از 10 اپیزود
لینک پادکستپادکست اقتصاد ایران در گذار از بحران