معرفی سایت دنیای اقتصاد

اگر به دنبال منبع موثق خبری تحلیلی پیرامون اقتصاد هستید ما به شما گروه دنیای اقتصاد را معرفی می‌کنیم. این گروه رسانه‌ای که پایبندی به اصل “اقتصاد رقابتی” را سر لوحه خود قرار داده است، با استفاده از متخصصان امر، با نگاهی علمی به مقوله‌های اقتصادی، روزنامه نگاری دست به تحلیل سوژه های خود می‌زند. این گروه در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. روزنامه دنیای اقتصاد که از سال 81 فعالیت خود را آغاز نموده یکی از پر مخاطب‌ترین روزنامه‌های اقتصادی کشور است. این روزنامه از سال 92 یک واحد آموزشی تاسیس نموده و در حوزه‌هایی نظیر: مدیریت، اقتصاد، مالی، بورس، سرمایه گذاری و … دوره های آموزشی بسیاری برگزار نموده است. انتشارات دنیای اقتصاد یکی دیگر از حوزه‌های این گروه می‌باشد که از پاییز 90 شروع به فعالیت نموده و در زمینه‌های تالیف کتاب، تدوین دانشنامه اقتصادی فعالیت می‌کند. روزنامه financial tribune از نیمه نخست 93 به عنوان اولین روزنامه انگلیسی زبان ایرانی با هدف تعامل با علاقمندان و سرمایه گذاران خارجی موازی با بخش‌های دیگر دنیای اقتصاد حضور فعالانه‌ای دارد. سایت دنیای اقتصاد در چند رده ماموریت خود را دنبال می‌کند. در ابتدا خبرهای پردازش شده را در قالب گزارش خبری-تحلیلی به دست مخاطبان خود می‌رساند و در رده بعدی این خبرها را تجمیع می‌نماید. هفته نامه تجارت فردا و سایت دنیای بورس از جمله سایر بخش‌های فعالیتی دنیای اقتصاد می‌باشد.
در یک کلام دنیای اقتصاد تغییر و تحولات اقتصادی را با زبانی عامیانه و با حفظ امانت داری محتوی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. با در نظر داشتن تمرکز روی مباحث اقتصادی، این گروه خبرهای سایر حوزه‌ها، اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی را با رویکرد نگاه اقتصادی پوشش می‌دهند. دنیای اقتصادی صحت و درستی، استقلال حرفه‌ای و بی طرفی نسبت به منافع خاص را به عنوان اصول بنیادین خود انتخاب نموده است.

در ادامه به برخی بخش‌ها در صفحه‌ی اصلی سایت اشاره می‌شود:

خبر و دنیا: در این بخش آخرین اخبار روز دنیا و ایران که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر وضعیت اقتصادی و مالی مردم تاثیرگذار است قرار می‌گیرد.

 صنعت، معدن و بازرگانی:  این بخش شامل اخبار تولید، واردات و صادرات، تازه‌های صنعت، ممنوعیت‌های ایران و جهان، ریسک‌ها و پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران و… است.

مسکن و عمران: اگر به دنبال آخرین تغییرات بازار مسکن، تحولات قیمتی، جریان تقاضاها برای انواع ساختمان‌ها و… هستید پیگیری این بخش را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بورس: در این قسمت تازه‌های بازار بورس، نوسانات قیمت‌ها، تحلیل بازارهای موازی و تاثیر آن بر بازار سهام، تغییرات شاخص بورس به چشم می‌خورد.

بازارها: در اینجا آخرین تغییرات نرخ ارز، طلا، سکه و اخبار انواع بازارهای مالی به روز رسانی می‌شود.

بانک و بیمه: آخرین اخبار قوانین دولتی، بحث تورم، بیمه شدگان و تامین اجتماعی، وضعیت صرافی‌ها در این قسمت به چشم می‌خورد.

باشگاه اقتصاددانان: در این بخش با تحلیل اقتصاددانان در رابطه با آینده‌ی اقتصادی ایران و جهان آشنا می‌شوید.

دسترسی

سایت دنیای اقتصاد در دنیای مجازی نیز حضور فعال دارد. آخرین به روزرسانی ها در اینستاگرام، توئیتر، تلگرام آن در دسترس است.

اطلاعات سایت
حوزه فعالیتاخبار اقتصادی
رتبه الکسا360
آدرس سایتhttps://donya-e-eqtesad.com/
دسترسی زبانیفارسی ,
نوع کاربریخبری ,