• معرفی دونالد جی ترامپ

  دونالد جی ترامپ ملاک، تاجر، نویسنده و مجری برنامه ی تلوزیونی در کشور آمریکاست. او در سال 1946 در نیویورک در خانواده ای با پیشینه ی تجارت به دنیا آمد. پدرش از ساختمان سازان نیویورک بود. ترامپ در سال 2016 موفق به کسب جایگاه ریاست جمهوری در آمریکا شد.
 • تحصیلات

  ترامپ در سال 1968 از مدرسه ی وارتون دانشگاه پنسیلوانیا موفق به کسب مدرک کارشناسی در رشته ی اقتصاد شد.
 • میزان تجربه کاری

  ترامپ همزمان با تحصیل در دانشگاه به طور پاره وقت در شرکت پدرش مشغول به کار شد و بعد از فارغ التحصیلی نیز تمام زمانش را به این کار اختصاص داد و کم کم زمام امور و مدیریت شرکت را در دست گرفت. عمده ی فعالیت او در حوزه ی املاک است. ترامپ املاک مستعد و قدیمی را خریداری کرده و با بازسازی، احیای و افزایش ظرفیت سکونت در آن ها به سود کلانی می رسید و ثروتش به این طریق افزوده می شد. با تمام این ها مسیر رشد ثروت ترامپ همواره صعودی نبود و در سال 1991 با افزایش بدهی ها و وام هایش در آستانه ی ورشکستگی قرار گرفت. در همان سال یکی از هتل هایش با خروج از ورشکستگی و همینطور با ارثیه پدریش توانست کمی دارایی اش را تجدید کند و خود را از ورشکستگی نجات دهد. او علاوه بر تجارت در حوزه ی املاک و هتلداری صاحب برند ترامپ در بسیاری صنعت ها مانند غذا و خوراکی، شکلات و نوشیدنی، عطر و مادلینگ، بازی و ... می باشد. دونالد مدتی مشاور مالی مایک تایسون ورزشکار آمریکایی بود. او همچنین به سیاست نیز علاقمند است. در طول عمرش 2 بار کاندید ریاست جمهوری شد. بار اول در سال 2000 که بعد از مدتی کناره گیری کرد و در سال 2016 برای بار دوم نامزد شد و با کسب اکثریت آرا رئیس جمهور آمریکا شد.
 • جوایز و افتخارات

  برند ترامپ شهرت فراوانی دارد، بسیاری از برندها از نام او برای بازاریابی و فروش بهتر محصولات خود استفاده می‌کنند در سال 2011 مجله ی فوربز ارزش آن را حدود 200 میلیون دلار رقم زد. به دنبال نوابغ او در حوزه ی تجارت در سال 2012 دانشگاه لیبرتی دکتری افتخاری بیزنس را به او اهدا کرد. او همچنین صاحب ستاره ی ترامپ در بخش مشاهیر هالیوود است. دونالد جایزه ی آزادی را در نتیجه تلاش هایش در زمینه روابط اسرائیل آمریکا در سال 2015 از آن خود کرد. یک سال بعد مجله ی نیویورک تایمز او را به عنوان شخص سال معرفی کرد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  او علاوه بر املاک و برندینگ ترامپ، در سال 2011 وارد بازار بورس شد و با سهام داری سه ساله شرکت هایی مانند بنک آو آمریکا، سیتی گروپ، کاترپیلار، اینتل، پروکتر اند گمبل و فیسبوک حدود 27 میلیون دلار سود کسب کرد. او همچنین مالک مسابقات زیبایی دوشیزگان جهان بود که در سال ۲۰۱۵ آن‌ها را به دابلیوام‌جی/آی‌ام‌جی فروخت.
 • آثار ماندگار

  ترامپ بخشی از ثروتش را همواره صرف امور خیریه می کند. در سال 1988 یک بنیاد خیریه خصوصی تاسیس کرد و اعلام کرد عواید حاصل از فروش اولین کتابش(هنر معامله گری به سبک ترامپ) به این موسسه تعلق پیدا کند. همچنین در طول سال ها بخشی از درآمد حاصل از کتاب هایش و ثروتش به این موسسه تعلق گرفته است. او در سال 2018، مبلغ 100 هزار دلار در جهت ترک اعتیاد به مشروبات الکلی هزینه کرد. دونالد ترامپ نویسنده کتاب های پرفروشی است که برخی از آن ها به فارسی ترجمه شده است که از آن جمله می توان به چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید، هنر معامله گری به سبک ترامپ، چرامی‌خواهیم شما هم ثروتمند باشید؟، 4 فرمان ترامپ، بزرگ فکر کن، این قایق مال کیه؟، 101 راه موفقیت در کسب و کار، توئیت های مسخره و ابلهانه دونالد ترامپ، چگونه برنده شوید؟، چگونه آمریکا را دوباره بسازیم؟، آنچه واقعا اتفاق افتاد، جنون قدرت، هرگز تسلیم نشو، چگونه در زندگی برنده شوید؟، اشاره کرد.
 • راه‌های ارتباطی


  instagram: realdonaldtrump
  facebook:Donald J. Trump
  twitter: Donald J. Trump
  youtube: Donald J Trump
  website: https://www.donaldjtrump.com