معرفی

پادکست دموکراسی در کار الهام گرفته از سایت democracy at work  ، تالیفات آقای ریچارد ولف، اقتصاددان و نویسنده‌ی آمریکایی و همچنین پادکست  economic update،  به شنوندگان خود این امکان را می‌دهد که اطلاعات و مسائل مالی را نه تنها در مورد وضعیت مالی خود و خانوادشان بلکه در مقیاس بزرگ‌تر اقتصادی تجزیه و تحلیل کنند.  پادکست دموکراسی در کار با معرفی نظام‌های اقتصادی دنیا و مزایا و معایب‌شان زیر ساخت‌های هر سیستم را بررسی کرده و با تاکید بر نظام سرمایه‌داری کشور آمریکا سعی در ارائه نظریه‌ای به نام دموکراسی در کار و مشاغل دارد.  گوینده دلیل اصلی شکاف طبقاتی بین افراد را نظام سرمایه‌داری عنوان می‌کند و مدعی است که در این سیستم کارگران (شامل تمام افرادی است که در تولید یک محصول نقش به سزایی دارند) به اندازه زمان و هزینه‌ای که صرف می‌کنند پاداش و حقوق خود را دریافت نکرده و سرمایه‌داران سود اصلی را کسب می‌کنند و به همین دلیل این نظام، یک سیستم ناکارآمد است.  در فصل اول این پادکست مشکلات نظام سرمایه‌داری را که علاوه بر آمریکا به دیگر نقاط مختلف دنیا در حال سرایت است، بررسی کرده است.

هدف

در نهایت این پادکست به دنبال ارائه راهکارهایی است که نظام سرمایه‌داری  کم‌کم جای خود را به موارد کارآمدتر و سیستم‌های کاری  دهد که توزیع سود بین کارگر و سرمایه‌دار بنا به حق و حقوقشان و به شکل عادلانه‌تری باشد.

دسترسی

پادکست دموکراسی در کار در هر اپلیکیشن پادکستی قابل دسترسی است. علاوه بر آن با مراجعه به سایت دموکراسی در کار، نیز از تازه‌های آن باخبر شوید. همچنین این پادکست در دنیای مجازی نیز حضور فعال دارد و  اخبار  آن در صفحات اینستاگرام، توئیتر و تلگرام به اشتراک گذاشته می‌شود. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه هستید بازدید از سایت دموکراسی ات ورک و شنیدن پادکست  economic update را توصیه می‌کنیم.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2018
مدت زمان هر اپیزود45 دقیقه
نوع پادکستپادکست تک‌نفره
تعداد اپیزودبین 10 تا 50 اپیزود
لینک پادکستپادکست دموکراسی در کار