• معرفی چارلز جی.‌کوک

  چارلز جی‌کوک متولد سال 1935 در کانزاس آمریکا، کارآفرین و تاجر آمریکایی است. او از صاحبان، مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت صنایع کوک است. صنایع کوک یک شرکت فعال درحوزه‌ی چند صنعت مثل صنعت نفت، هسته‌ای، کشاورزی و دامداری و ... می‌باشد.
 • تحصیلات

  چارلز در سال 1953 برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک وارد دانشگاه MIT شد. یک سال بعد مدرک ارشدش را در همین رشته گرفت و در سال 1960 با کسب مدرک فوق‌لیسانس در رشته‌ی مهندسی شیمی فارغ‌التحصیل شد.
 • میزان تجربه کاری

  کوک بعد از فارغ‌التحصیلی، زمانی که تنها 25 سال داشت، در شرکت آرتور‌دی‌لیتل شروع به کار کرد. دو سال بعد در شرکت نفتی پدرش مشغول شد و به مدت 2 سال به عنوان مدیر ارشد آن‌جا بود و بعد از آن رئیس شرکت شد و 8 سال در این سمت ماند. چارلز با درگذشت پدرش در سال 1967 در جایگاه رئیس هیئت‌مدیره و مدیر عاملی صنایع کوک قرار گرفت و او با استفاده از فلسفه‌ی ام‌بی‌ای برای مدیریت شرکتش آن را به بزرگ‌ترین شرکت خصوصی دنیا تبدیل کرد.
 • جوایز و افتخارات

  در سال 2011 صنایع کوک دومین شرکت خصوصی در آمریکا از سوی مجله‌ی فوربس معرفی شد. چارلز در لیست ثروتمندان دنیا سال 2014 جایگاه ششم را به خود اختصاص داد. چارلز جوایز بسیاری دریافت کرده است که از آن جمله می‌توان به جایزه‌ی آدام اسمیت، عدالت، یادبود هرمان‌دبلیو‌لی، ویلیام‌ای‌سیمون و جایزه‌ی مدیران برای چشم‌انداز جهانی اشاره کرد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  کوک یک مهندس تمام عیار است، عمده‌ی فعالیت‌های او در حوزه‌ی ارتقا و توسعه‌ی صنایع نفتی کوک بود. آن‌ها موفق شدند در سال 1971 بزرگ‌ترین جداکننده‌های نفت خام را در ایالت اوکلاهاما بسازند که موجب شد در حوزه‌های دیگر مثل مبادله‌ی بین‌المللی کالا، صنایع شیمیایی، الیاف، پلیمر، آسفالت، طراحی و اجرای خطوط لوله، تاسیس پالایشگاه، املاک و مستغلات، تولید مواد معدنی، کشاورزی و دامداری و فرآیندهای گاز مایع توسعه یابد و سرمایه‌گذاری کند. او هم‌اکنون حدود 42 درصد از سهام شرکت کوک را از آن خود کرده است.
 • آثار ماندگار

  چارلز صاحب قلم نیز هست و دو کتاب The Science of Success و Good Profit را به ترتیب در سال‌های 2007 و 2015 نگاشته است. او در فعالیت‌های خیرخواهانه مشارکت زیادی دارد. بنیادهای خیریه‌ی زیادی را تاسیس کرده است. کوک همچنین مؤسس و مدیر مؤسسه‌ی کاتو، که یک مرکز خصوصی تحقیق در حوزه‌ی سیاست‌های عمومی می‌باشد، است. چارلز مبتلا به سرطان پروستات شد و وقتی موفق به درمانش شد میلیون‌ها دلار صرف تامین بودجه‌ی مراکز تحقیقات پزشکی و مؤسسه‌های پژوهشی سرطان کرد. او همچنین مبلغ 20 میلیون دلار به دانشگاه جانز هاپکینز اهدا کرده است.
 • راه‌های ارتباطی

  Twitter: Charles Koch Inst.
  Facebook: Charles G.Koch
  Website: https://www.charleskoch.com