• معرفی کارلوس اسلیم هلو

  کارلوس اسلیم کارآفرین، تاجر و سرمایه‌گذار مکزیکی است که در سال 1940 به دنیا آمد . پدر و مادرش اصالتا لبنانی هستند و قبل از تولد او به مکزیک مهاجرت کردند.
 • تحصیلات

  پدر کارلوس در زمان خود تاجر به نامی بود و به همین ترتیب خواندن اسناد ملی و سرمایه‌گذاری را به کارلوس نوجوان آموزش داد. او بعد از دبیرستان وارد دانشگاه شد و در سال 1961 با مدرک کارشناسی رشته‌ی مهندسی عمران از دانشگاه ملی مکزیک فارغ‌التحصیل شد.
 • میزان تجربه کاری

  کارلوس از نوجوانی یادگیری تجارت را شروع کرد و اولین سهم خود را در یک بانک وقتی که 12 سال داشت خریداری کرد و 3 سال بعد به سهام‌داری بزرگ در بزرگ‌ترین بانک مکزیک بدل شد. بعد از دبیرستان در شرکت پدرش با درآمد هفتگی 200 پرو مشغول شد. با ورود به دانشگاه دروس برنامه‌ریزی و جبر را هم‌زمان با تحصیلش تدریس می‌کرد. بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه تصمیم گرفت وارد تجارت بیمه شود و بدین وسیله اولین شرکت خود به نام inversora bursatil پایه‌گذاری کرد. وقتی که کشور مکزیک در جریان خصوصی‌سازی شرکت‌ها قرار گرفته بود اسلیم شرکت تلمکس را خریداری کرد و دلیل اصلی به ثروت رسیدن او نیز همین اقدام بود. او همچنین مالک شرکت‌های گروپو کارسو، آمریکا موویل، سانبورنز و تل سل نیز می‌باشد. اصلی اسلیم برای رسیدن به ثروت این است که شرکت‌های با مشکلات اقتصادی را خریداری می‌کند و بعد از اینکه توانست وضعیت آن‌ها را بهبود ببخشد و به شرکت‌های بزرگ تبدیل شدند سهام‌شان را می‌فروشد و به سود بسیار زیادی دست پیدا می‌کند.
 • جوایز و افتخارات

  براساس رتبه‌بندی وال استریت و مجله فورچون و فوربز کارلوس ثروتمندترین مرد جهان در سال 2007 شناخته شد. او همچنین در لیست قدرتمندترین افراد دنیا جایگاه 23 ام را به خود اختصاص داد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  اسلیم سرمایه‌گذاری‌های متنوعی دارد و اکثر آ‌ن‌ها در داخل مکزیک انجام می‌شود، حدود 200 شرکت دارد. یک جمله معروف وجود دارد که امکان ندارد شما وارد مکزیک شوید و پولتان را به جیب کارلوس نریزید اکثر رستوران‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای متعلق به اوست. بیش از 90 درصد خطوط ارتباطی و تلفن متعلق به شرکت‌های ارتباطیش هستند. او در زمینه‌ی راه‌سازی و شرکت‌های عمرانی نیز فعالیت دارد و لاستیک خودروهای مکزیکی در کارخانه‌های او تولید می‌شوند. کارلوس به خوبی فرآیند تولید قهوه را می‌داند و بخش مهمی از چرخه‌ی تولیدش است، همچنین پول‌ها در بانک‌های او گردش دارند. اسلیم املاک زیادی دارد که بسیاری از آن‌ها را به جهت سرمایه‌گذاری خریداری کرده است.
 • آثار ماندگار

  کارلوس شخصیت مهمی در مکزیک و به دنبال آن در آمریکای جنوبی است. او نقش اساسی‌ای در صنایع ارتباطی مکزیک و آمریکای لاتین دارد. در سال 2006 حدود 2 میلیارد به مؤسسه‌های خیریه کمک مالی کرد. برای کودکان فقیر دوچرخه و برای محصلین عینک فراهم می‌کرد. به دانشجویان کمک مالی می‌کند. کارلوس بعد از فوت همسرش برای گرامیداشت او موزه‌ای به نام خودش که شامل 60 هزار آثار هنری است را بنا نهاد و بازدید از آن را رایگان قرار داد. او همچنین حدود 10 میلیارد دلار از دارایی‌اش را برای تغییر زیرساخت‌های آموزش و پرورش و سیستم بهداشت و درمان مکزیک قرار داد.
 • راه‌های ارتباطی

  • www.carlosslim.com
  • Twitter: FundaciónCarlosSlim