پادکست بورس تاک یک پادکست جوان‌پسند است و بر اساس دغدغه‌هایی که جوانی به نام مهدی مومنی در زمینه‌ی ناآگاهی از بورس و شایعات پیرامون آن حس کرده، شکل گرفته است. اهداف اصلی این پادکست به بیان تهیه کننده‌ی آن آموزش بورس و سرمایه‌گذاری، معرفی صنایع، بررسی اخبار اقتصادی، معرفی فیلم و کتاب و مصاحبه با متخصصان این حوزه است.

این پادکست تنها در یک قسمت تهیه شده و در آن به عناوین زیر پرداخته شده است:

  • توضیح و تعریف بازارها
  • معرفی بازار بورس ایران
  • توضیح کلیات بازارهای بورسی
  • اخبار بورسی منتهی به 25 تیر 98
  • معرفی صنعت محصولات شیمیایی

تهیه کننده‌ی این پادکست که در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه امیرکبیر تحصیل می‌کند، هدف اصلیش برای رفتن به سمت حوزه بورس و سرمایه‌گذاری را علاقه به اعداد و تحلیل عنوان کرده‌است. وی در این پادکست قصد داشته به سوالاتی که غالبا در فضای مجازی از او پرسیده می‌شده و اطلاعات نادرستی که پیرامون بورس وجود داشته پاسخ دهد و در این زمینه نیز حتی با وجود تهیه یک قسمت پادکست، موفق ظاهر شده است. برای مثال در پادکست بورس تاک به خوبی بازارهای سرمایه‌گذاری مختلف و بازار بورس ایران توضیح داده شده است و همچنین صنعت محصولات شیمیایی به عنوان یک صنعت مهم و فعال در بازار بورس ابران معرفی شده است.

متاسفانه تهیه پادکست بورس تاک از تیر ماه سال ۹۸ ادامه پیدا نکرده است و امیدواریم این نویسنده‌ی جوان و متخصص بتواند به تولید پادکستهای مفید خود ادامه دهد.

اطلاعات پادکست
سال انتشار2019
مدت زمان هر اپیزود30 دقیقه
نوع پادکستArray
تعداد اپیزودکمتر از 10 اپیزود