• معرفی باب پراکتور

  باب پراکتور در سال 1934 در اونتاریو کانادا به دنیا آمد. او نویسنده، سخنران مشهور ، مربی انگیزشی و همچنین کارآفرین است. او هم‌اکنون در دهه‌ی نهم زندگی همچنان به سمینار گذاشتن و آموزش‌هایش ادامه می‌دهد.
 • تحصیلات

  باب تحصیلات را در نوجوانی در مقطع دبیرستان ترک کرد و مشغول کار کردن شد.
 • میزان تجربه کاری

  پراکتور در دوران جوانی خود را با کار کردن در مشاغل سطوح پایین مشغول کرد. او در 25 سالگی هدف مشخصی نداشت و هر روز به فکر تغییر شغلش بود. باب به طور کاملا تصادفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل را مطالعه کرد و با این اقدام مسیر تحول او شروع شد و اولین گام او در این مسیر تغییر نگرش و رفتارش نسبت به زندگی و شغلش بود. او با کسب اطلاعات و تجربیات در سفرهای مختلف پیشرفت شگرفی داشت و توانست با همکاری افراد بزرگی مثل ارل نایتینگل درآمد خیلی زیادی کسب کند. باب در آستانه‌‌ی 35 سالگی سخنرانی‌های انگیزشی، دوره های انگیزشی و سمینارهایش را شروع کرد و با استقبال بی نظیری در کانادا و آمریکا روبرو شد. در سال 2006 باب با شرکت در فیلم مستند راز شهرت جهانی پیدا کرد و تاثیر فراوانی بر افراد سراسر دنیا داشت. پراکتور با حضور فعالش در حوزه‌ی نویسندگی موفق به نگاشت کتاب های موفق زیادی شده که از نظر علمی نیز سطح بالایی دارند. پراکتور در حوزه ی اقتصادی حضور پررنگی دارد و به بسیاری از شرکت های بزرگ مشاوره اقتصادی می دهد. او در حال حاضر یکی از معروف ترین و ثروتمندترین ثروتمندان سخنرانان و نویسندگان دنیا است.
 • جوایز و افتخارات

  از افتخارات باب قرار گرفتن کتاب ها و سمینارهایش در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز برای سال ها بود.
 • آثار ماندگار

  پراکتور حدود نیم قرن است که در زمینه ی رشد و توسعه ی فردی فعال است. نویسنده‌ی خلاق و پرکاری است که بالغ بر 40 کتاب نگاشته است. کتاب های او به بیش از 50 زبان در جهان برگردانده شده، بسیاری از کتاب‌هایش به فارسی ترجمه شده است. که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:
  تو ثروتمند زاده شده ای
  هنر زندگی
  الفبای موفقیت
  هفت درس برای ثروتمند شدن
  افکار همه چیز است
  مسئله پول نیست
  سرنوشت خود را تغییر دهید
  11 قانون فراموش شده در زندگی
  او همچنین سمینارهای انگیزشی زیادی برگزار کرده است که تاثیر بسیاری بر زندگی افراد سراسر دنیا گذاشته است از محبوب ترین آنها می‌توان به چگونه زندگی خود را متحول کنیم، درک قانون جذب، موفقیت و هدف در زندگی اشاره کرد. پراکتور همچنین دوره های آموزشی زیادی برگزار کرده که از جمله دوره ی آموزشی دست‌یابی به هدف، تصویر ذهن برتده و ... می‌باشند.
 • راه‌های ارتباطی

  Instagram: proctorgallagher
  Facebook: bob proctor
  Twitter: bob proctor
  Website: www.proctorgallagherinstitute.com