معرفی

کتاب استراتژی اقیانوس آبی که تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه فروش داشته است، به 46 زبان زنده دنیا ترجمه و در 5 قاره در زمره‌ی پرفروش‌ها قرار گرفته است. این کتاب پرفروش بین المللی هر آنچه را که در مورد نیازهای موفقیت استراتژیک می‌دانید به چالش می‌کشد.  از طلوع انقلاب صنعتی کشورها، شرکت‌ها در جستجوی رشد پایدار و سودآور و همواره درگیر رقابت هستند. آن‌ها برای منافع رقابتی جنگیده‌اند و برای تمایز تلاش کرده‌اند.  نویسندگان این کتاب همواره بر این باورند که این نوع استراتژی‌های رقابتی راهی برای ایجاد رشد و سودآوری در آینده نیست.

در کتاب استراتژی اقیانوس آبی، دکتر چان کیم و رنه موربوگن استدلال می‌کنند که رقابت بیش از حد نتیجه‌ای جز راه‌اندازی اقیانوس قرمز خونین رقبا بر سر سود کوچکتر ندارد. براساس مطالعه 150 حرکت استراتژیک ( بیش از 100 سال در 30 صنعت)، نویسندگان استدلال می‌کنند که موفقیت پایدار نه از طریق مبارزه با رقبا بلکه از طریق ایجاد “اقیانوس‌های آبی” -فضاهای جدید بازار آماده برای رشد- است. چنین اقداماتی که نویسندگان آن را “نوآوری در ارزش” می‌نامند، جهش‌های مهمی در ارزش ایجاد می‌کند که اغلب رقبا را بیش از یک دهه منسوخ می‌کند.

استراتژی اقیانوس آبی یک رویکرد سیستماتیک برای حذف رقابت ارائه می‌دهد و اصول و ابزاری را که هر شرکتی می‌تواند برای ایجاد و تصرف اقیانوس‌های آبی خود استفاده کند، بیان می‌کند. این کتاب یک اثر برجسته است که تفکر سنتی در مورد استراتژی را پشت سر می‌گذارد و راهی جدید و جسورانه را یرای پیروزی در آینده ترسیم می‌کند.

فهرست کتاب استراتژی اقیانوس آبی

مقدمه مترجم

پیشگفتار

بخش اول: استراتژی اقیانوس آبی

فصل اول: آفرینش و خلق اقیانوس های آبی

فصل دوم: چارچوب ها و ابزارهای تحلیلی

بخش دوم: تدوین استراتژی اقیانوس آبی

فصل سوم: تجدید ساختار مرزهای بازار

فصل چهارم: تمرکز بر تصویری بزرگ  و نه اعداد و ارقام

فصل پنجم: دستیابی به تقاضایی فراسوی تقاضای موجود

فصل ششم: پایه ریزی صحیح مراحل استراتژیک

بخش سوم: اجرای استراتژی اقیانوس آبی

فصل هفتم: غلبه بر موانع کلیدی سازمان

فصل هشتم: تعبیه فرآیند اجرای استراتژی در فرآیند تدوین استراتژی

فصل نهم: قابلیت دوام پذیری و تجدید استراتژی اقیانوس آبی

دسترسی

نسخه‌ی چاپی کتاب استراتژی اقیانوس آبی در سایت آریاناقلم و دیجیکالا موجود است. علاقمندان به نسخه‌ی الکترونیکی از فیدیبو، کتابراه و طاقچه بازدید نمایند. اگر زمان لازم برای مطالعه‌ی نسخه‌ی کامل کتاب ندارید شما را به شنیدن قسمت پنجم از پادکست پاپیروس دعوت می‌کنیم که در آن به شرح نکات و مفاهیم اصلی کتاب پرداخته است.

اطلاعات کتاب
نویسندهدبلیو چان کیم،رنه مابورنیا
تعداد چاپچهارم
تاریخ انتشار2004
سطح بندیrate1
سبکتحلیلی
تعداد صفحات312
ناشرآریاناقلم