• معرفی برنارد آرنولت

  برنارد آرنولت تاجر، سرمایه‌گذار، کارآفرین و کلکسیونر آثار هنری اهل فرانسه است که در سال 1949 زاده شد. او در حال حاضر رئیس و مدیر ارشد شرکت ال وی ام اچ (شرکت ارائه‌کننده‌ی کالاهای لوکس) می‌باشد.
 • تحصیلات

  برنارد در یکی از دبیرستان‌های شهر روبه فارغ‌التحصیل شد و برای تحصیل در دانشگاه پلی‌تکنیک به پاریس رفت. او با تحصیل در رشته‌ی عمران وارد دانشگاه شد و در 22 سالگی فارغ‌التحصیل شد.
 • میزان تجربه کاری

  آرنولت بعد از فارغ‌التحصیلی در شرکت ساختمان‌سازی پدرش مشغول به کار شد. 5 سال بعد کار تولید را کنار گذاشت و بر روی معاملات املاک متمرکز شد. برنارد در سال 1979 جایگاه پدر را به عنوان رئیس شرکت گرفت. دو سال بعد به آمریکا مهاجرت کرد و شرکت پدری یعنی فرینل را تاسیس کرد و شروع به احداث ساختمان کرد. او در سال 1984 دوباره به فرانسه بازگشت و در شرکت (فیانسر آگاش) پست مدیر ارشد اجرایی را بر عهده گرفت. با کمک‌های دولت فرانسه آرنولت شرکت دیور را خریداری کرد که در پی گسترش آن برندهای دیگر مثل لاکروا و سلین را نیز دربرگرفت. بعد از اندک زمانی او سرمایه‌ی خود را به دلار تبدیل کرد و 24 درصد از سهام شرکت LVMH را خریداری کرد. او با استراتژی‌های هوشمندانه‌اش چندین شرکت تولیدکننده‌ی کالاهای لوکس را خریداری کرد و بدین وسیله LVMH را تبدیل به یک سوپرمارکت لوکس کرد.
 • جوایز و افتخارات

  یکی از افتخارات برنارد پیداکردن پتانسیل‌های بازار است. او محصولات مورد استقبال مردم را به خوبی می‌شناسد. بنا به گفته‌ی مجله‌ی فوربز در سال 2018 آرنو ثروتمندرین فرد در اروپا و چهارمین ثروتمند دنیا معرفی شد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  آرنولت علاوه بر سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، صنعت مد و آثار هنری در رسانه نیز دست اندر کار بوده است. او روزنامه‌ی اقتصادی La Tribune را به مبلغ 150 میلیون یورو خریداری کرد و در سال 2007 آن را به مبلغ 240 میلیون یورو فروخت و روزنامه‌ی Les Echos را خرید.
 • آثار ماندگار

  شرکت‌های آرنو در فعالیت‌های خیرخواهانه و بشردوستانه در زمینه‌های پزشکی و علمی تحقیق می‌کنند.