• معرفی احد عظیم زاده

  احد عظیم زاده ملقب به پدر فرش ایران، کارآفرین، تاجر ایرانی و از تاجران موفق در سطح بین المللی است که در سال 1336 در روستای اسفنجان در استان آذربایجان شرقی در خانواده ای فقیر زاده شد. پدرش در 7 سالگی احد دار فانی را وداع گفت و او از همان سن کار کردن را شروع کرد.
 • تحصیلات

  عظیم زاده از همان دوران ابتدایی مشغول به کارهای سخت شد. شب‌ها درس می‌خواند و روزها کار می‌کرد. او در 18 سالگی به دنبال راه اندازی کسب و کار ادامه تحصیل را رها کرد.
 • میزان تجربه کاری

  احد عظیم زاده از 7 سالگی فعالیت کاری خود را با قالیبافی و فروش فرش‌های کوچک که می‌بافت، شروع کرد. با ادامه این کار توانست تا 18 سالگی مبلغ 20 هزار تومان پس انداز کند. در سال 1354 با اندوخته مالی خودش و کمی قرض و وام بانکی توانست مبلغ 100 هزارتومان سرمایه برای شروع کار حرفه‌ای جمع آوری کند. او ماه‌ها به اینکه چه کاری بکند که او را به هدف ثروتمند شدنش نزدیک کند فکر کرد. در آن زمان با رخداد انقلاب فرهنگی ایران، تا 2 سال به ایرانیان پاسپورت داده نمی‌شد. از آنجاییکه در ان زمان آلمان مرکز تجارت فرش بود، او تصمیم گرفت برای شروع کسب و کارش و آشنایی با رموز تجارت به آلمان برود. با رفتن به هامبورگ اطلاعات زیادی از قبیل شناخت سلیقه‌ها، سالن‌های فرش، تنوع نخ‌ها و ... کسب کرد. احد در آلمان متوجه شد که بازار خرید فرش توسط ثروتمندان در کشور سوئیس است، از آنجا به ژنو رفت و با گرفتن ایده‌ی تولید فرش گرد از یک تاجر به ایران بازگشت. عظیم زاده با اجاره ساختمانی در زادگاهش و خرید دستگاه و نخ ابریشم به طور اقساط، شروع به تولید فرش گرد کرد. بعد از مدتی کسب و کارش به شدت رونق گرفت و تاجرانی از آلمان برای خرید فرش‌هایش به ایران آمدند. مدتی بعد صادرات فرش‌های عظیم زاده به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیک و خیلی جاهای دیگر شروع شد.
 • جوایز و افتخارات

  عظیم زاده به عنوان رهبر کارآفرینان برتر کشوری برگزیده شده است. او بزرگترین صادرکننده‌ی فرش کشور است. عظیم زاده تابحال 2 تندیس الماس بزرگترین بیزنس من دنیا را از آن خود کرده است. او در حال حاضر در لیست 100 کارآفرین برتر کشور قرار دارد. عظیم زاده موفق به کسب الماس مدیریت و کیفیت فرانکفورت در سال 1383 شد.
 • زمینه‌های سرمایه گذاری

  عظیم زاده علاوه بر تجارت فرش، با انبوهی تجربه از سفرهای بسیارش به کشورهای مختلف وارد صنعت گردشگری شده است. عظیم زاده ورود به این صنعت را با ساخت هتل شروع کرده است. ساخت هتل قو محبوب (بزرگ ترین هتل کشور-قو الماس خاورمیانه) در استان مازندران از دستاوردهای این مرد بزرگ است.
 • آثار ماندگار

  آقای عظیم زاده فعالیت‌های چشمگیری در امور خیریه و بشردوستانه دارد. او خودش یتیم بزرگ شده است از این رو 1200 کودک یتیم را به سرپرستی گرفته است. عظیم زاده سالانه 100 نفر را به این تعداد اضافه می‌کند. او وصیت کرده است بعد از مرگش نیز این مسیر تا 10 سال ادامه پیدا کند.